Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemre járók, ti...

Orvosi egyetemre járók, ti hogy voltatok ezzel: akadnak köztetek olyanok, akiknek korábban hányingerük volt a vértől, a tűtől, a műtétektől?

Figyelt kérdés

Sikerül lelkileg áthidalni az ilyen problémát? Mert elvileg érdekelne az orvosi, de ilyen gonddal, fenntartással küzdök.

Köszönöm, ha leírjátok a saját tapasztalataitokat... megoldásaitokat. A negatív tapasztalatok is érdekelnek, hogy járt-e úgy valaki, hogy emiatt kellett a felvételi közben vagy már "menet közben" (átmenetileg?) feladnia.



2014. dec. 1. 12:47
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Elírtam, helyesen: "a felvételi előtt vagy már menet közben (átmenetileg?) feladnia."
2014. dec. 1. 12:57
 2/20 anonim ***** válasza:
Engem sosem zavart az ilyesmi.
2014. dec. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Értem, hogy nálad ez a helyzet, mi van, ha valaki érzékenyebb? Van olyan csoporttársad, aki csak fokozatosan gyűrte le magában a tűtől, illetve a vér látványától való viszolygást? De végül is túltette magát rajta?
2014. dec. 14. 21:38
 4/20 A kérdező kommentje:
Vagy olyan csoporttárs, aki azért szállt ki, adta fel, mert nem tudott hozzászokni ezekhez, rosszul lett?
2014. dec. 15. 08:13
 5/20 anonim válasza:
Először a többségnek furcsa... Nem kicsit. Aztán a többség meg is szokja... Egyébként első órákon türelmesek a gyak.vezetők is azokkal, akik rosszul vannak stb
2014. dec. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Én nem ismerek ilyet, de biztos van....

Bár nem értem, hogy akinek még a tűtől is hányingere van, az miért akar orvosira menni :D

Első két év még nem annyira para, bár nekem volt szerencsém már akkoriban is műtétekre bejárni.

Viszont harmadévben ott a patosz. Ha alapból rosszul vagy a tűtől meg a vértől, akkor nem tudom, hogy azt hogy fogod megoldani. De biztos lehetséges.

2014. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Köszönöm szépen a válaszokat. Mindenki megkapta a zöld kezet.

Húh, 6-os, már a pár sorodtól elkezdtem elgyengülni. (Külön zavaró, hogy férfi létemre nem bírom.) Mint amikor pár éve egy arab hallgató benyomta nekem így simán, hogy azért jár magyar orvosi egyetemre -ha jól emlékszem Debrecent említette- "mert itt az a jó, hogy van sok hulla". Értsd, szabadon boncolható. Patológusnak tanult.

Majdnem összeestem.

2014. dec. 15. 21:04
 8/20 anonim ***** válasza:
És milyen igaza volt!!:D
2014. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Hát nem találkoztam olyannal, aki ilyen szinten rosszul lett volna ezektől. Anaton formalinos preparátumok és tetemek vannak, szóval nem igazán olyan, mint egy friss hulla, de ott is fölé kell hajolgatni hogy lásd a dolgokat, ilyen ideg olyan ér... Bár olyan csoporttársam van, aki kicsit undorodik a formalintól stb de neki is le kell vizsgáznia...

Ráadásul ja, ott a patosz, aztán a kötelező gyakorlatok, vért mindenképp kell venned, meg ötöd, de főleg hatodévben már gyak dolgozol, persze tanulsz meg ilyesmi de ott is vérvétel infúzió stb alap.... Ezeket nem tudod megúszni... Akkor se ha később elméleti-kutatói pályára mennél...

Szóval ha annyira nem bírod hogy már az említésétől ájuldozol a dolognak, akkor sztem azért gondold át.

2014. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

9-es. Köszönöm a jóindulatú figyelmeztetést. Ment a zöld kéz. Olyat láttál, hogy közületek, hallgatók közül valaki kezdetben nagyon nem bírta, de aztán lelkiekben leküzdötte, átment, és a pályán maradt? (Egy korábbi hsz arra utalt, hogy a többség így van vele.)

Sokkal inkább a tű és fröcskölő vér taszít, mint a patosz- bár ezt látatlanban mondom, boncteremben még nem jártam. Az biztos, hogy bűnügyi filmekben sem az ilyen vizsgálat a kedvenc részem.

2014. dec. 18. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!