Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az a szeminárium? Azon...

Mi az a szeminárium? Azon csinálni kell valamit? Kell rajta "szerepelni"?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

kisebb létszámú (20-25 fős) gyakorlati óra, itt a megjelenés kötelező, nem úgy mint az előadáson.

szerepelni? hát ez attól függ, van amikor előadást kell tartani vagy hasonlók. de a szeminárimon a gyakorlaton van a lényeg.

2010. febr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsészkarokon 5-20 is lehet egy szemináriumi létszám. A fontos különbség az előadáshoz képest még, hogy nem kell a vizsgaidőszakban vizsgázod, hanem ZH-kal, órai munkával, kiselőadással, beadandóval stb. kapod meg a jegyet. A lényege sokszor egy előadás anyagának részletesebb átvétele, de gyakran olyan tárgyat hírdetnek meg szemináriumként, ahol elkerülhetetlen a közvetlen kapcsolat a tanárral. (pl. nyelvgyakorlatok)
2010. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Mint már leírták, a szeminárium az évfolyamotok kisebb csoportokban való eloszlása. Nálunk annak idején max.15 fő volt egy csoportban. Te választhatod meg a tanárt és az időpontot.


A tanár stílusától függ, hogy azon az órán milyen tananyagot vesztek át. Van, aki az előadáson el nem hangzottakról szól, van, aki egy egyedi témát választ (Mo.gazdasága, társadalma egy adott korban, vagy az erdélyi fejedelemség története stb.).


A tanulás formája általában a közös munkára helyeződik. Itt már nem csak a tanár beszél.

1. Bölcsész szakon volt, hogy minden hétre fel volt adva szakirodalom, s az órán azt beszéltük meg. (nyilván a tanulók beszéltek többet, kérdéseket tehettek föl, a tanár pedig csak terelte ezt a gondolatmenetet vagy hozzáfűzött pár kimaradt gondolatot.)

2. Kiselőadásokat tartottunk bizonyos előre megbeszélt témákból

3. A tanár beszélt többségében, mi jegyzeteltünk, kérdeztünk. Néha voltak kiselőadások. A végén pedig 2-3 ZH zárta a félévet.


(a zh a többire is vonatkozott.)Ez azért jobb, mert folyamatosan tanulsz és mélyíted el a tananyagot, nem egy két nap alatt kell belegyömöszölni mindazt a fejedbe, amit nem tudsz.

2010. febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
bocsi hogy értetlenkedek, de idén vagyok először főiskolás és én sem értem igazán. nekem több olyan órám is van amiből van előadás is meg szeminárium is. :S ráadásul egy és ugyanazon a napon, sőt van úgy hogy egymás után, és van úgy hogy ugyanabban az időpontban van egy tárgy szemináriumnak ÉS előadásnak meghirdetve. szerintetek ez hogy lehetséges?
2010. szept. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges, ha nem figyelnek az órarend összeállításánál, hogy egy időpontra esik az előadás és a szeminárium. Igyekezz még átjelentkezni, hogy ne ütközzön semmi semmivel, s mindenen részt tudj venni. Ha ez nem sikerült, akkor sincs gond, mert akkor járj a szemináriumra (ez a kötelező ugyanis) és az előadás jegyzetét elkéred valakitől.


Következő félévben igyekezz úgy felvenni a tárgyaidat, hogy lehetőleg ne ütközzön egyetlen órád se. Nyilván lesznek olyanok, akik ugyanarra a kurzusra jelentkeznek, mert minél gyorsabb vagy, annál hamarabb kapsz jó időpontot.

2010. szept. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!