Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy nap hány órát lehet...

Egy nap hány órát lehet teljesíteni (közösségi szolgálat)?

Figyelt kérdés
Úgy tudom,hogy hármat,és ha mondjuk 4-et vagy 5-öt írnék be akkor érvénytelenítenék ?

2014. dec. 22. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Hármat lehet. Ami meglehetősen hülyeség. Alternatív megoldások: beszéld meg az iskolában, hátha elfogadják mégis, vagy írasd két különböző dátumra. Pont ez a hülyeség benne: hogy a hazugságoknak ad táptalajt.
2014. dec. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az iskolával nem érdemes megbeszélni, mert nekik is el kell vele számolni. Ha az iskolákon múlna, akkor a legtöbben nem is működne ez az újítás. Én is úgy csináltam, hogy sokszor naponta 6 meg 8 órát is dolgoztam, és megkértem a munkaadót, hogy több napra bontsa le őket. Megteszik, mert ingyen munkaerő vagy, ők pedig nem veszítenek vele semmit. Sőt. Csak nyernek vele, ha nem csak 3 órát töltesz ott. 3 óra semmire nem elég.
2014. dec. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
0%
Az előzőhöz: Ha elmúltál 16, akkor már 4,5 órát is dolgozhatsz.
2014. dec. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez tévedés: nem dolgozhatsz 4,5 órát. Az egy másik törvény, nem az iskolai közösségi szolgálati. Ha ezt az iskola nem tudja, az az ő saruk. Viszont ha rugalmasak, saját hatáskörükben elfogadhatnak többet, ilyen szinten senki nem ellenőrzi őket.
2014. dec. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A közösségi szolgálat helyszínén a szolgálattal érintett személy segítése tanítási napokon alkalmanként legkevesebb egy, legfeljebb háromórás, tanítási napokon kívül alkalmanként legkevesebb egy, legfeljebb ötórás időkeretben végezhető. Egyéb előírások nem vonatkoznak kötelező érvényűen a diákokra. Az iskola korlátozhatja, de nem növelheti a közösségi szolgálat végzésének időkeretét.
2018. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, tavaly megváltoztatták a törvényt úgy, hogy szünetben 5 órát is lehet. Nem függ az életkortól.
2018. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!