Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógyszerészetin nagyon nehéz...

Gyógyszerészetin nagyon nehéz a kémia? És a matek, fizika, infó?

Figyelt kérdés
2014. dec. 30. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, akkor kezdjük a kémiával. Tulajdonképpen minden ekörül forog ebben a szakmában, olyan 12-13 féle kémiát tanulunk az 5 év alatt pl. szerves, szervetlen, áltkém, kvanti, kvali, gyógykém, bikém, ....

Ha egyszerűen nem szereted a kémiát akkor ne gyere ide, ha csak eddig nem értetted, de azért szereted akkor nyugodtan, mert itt mindent az alapoktól tanítanak. Na ez már nem igaz a matekra, kő kemény deriválás, integrálás, diff egyenletek, stb, itt szegeden elég keményen veszik, ráadásul a tanár egy ........ de meg lehet csinálni, egy félév, túl kell esni rajta, ennyi. Utána fél év biostatisztika van, de az már semmi :) Infó az egy vicc kategóriába tartozik, amit órán jegyzetelsz asználhatod dogánál, stb, tényleg az nem 5ös belőle aki hülye :) A fizika egy 2 félévres biofizikával indul, ez sem teljesíthetetlen, ezen azért nem szoktak csúszni az emberek, le kell ülni és megtanulni, utána van fizikai-kémiai számítások, ami már elég nehéz és sokan csúszna vele. Ha azt vártad, hogy azt fogom mondani hogy minden könnyű és minden szép, akkor a karunk elvesztené a rangját. Igenis az orvosi nehézségével vetekszik, és ezt nem azért mondom mert az orvos - gyógyszerész karon/ életben sok a konfliktus és egymást szapulják, ez így van. Ott az első 3 év a nehéz, itt az utolsó 4 :S

Remélem tudtam segíteni, egy gytk-s hallgató

2014. dec. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)


És nem érzitek néha úgy, hogy már teljesen az agyatokra megy a rengeteg kémia, és lassan beleőrültök?

Hányadéves vagy?:)

2014. dec. 31. 19:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Dehogynem . Én nagyon sokat így érzek. :) Én másodéves vagyok.
2015. jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!