Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meg lehet csinálni érettségin...

Meg lehet csinálni érettségin a következő szituációt?

Figyelt kérdés
Az adott szak a következő tantárgyakból kér kettőt, mint kötelezően választhatót: biológia, magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem és idegen nyelv. A tanulónak +40 pontja lesz, mert angolból emelt szintű érettségit tett, valamint még két tantárgyból angol nyelven érettségizett. Megteheti, hogy mivel angolból már alapból emelt szintű érettségit tesz, beikszeli a két választott tantárgyból az angolt mindenképp (a másikból meg tesz egy közepet), és arra, mint emelt szintű érettségire kéri az 50 pontot? Tehát ez a két kedvezmény "összevonható"?
2015. jan. 31. 21:45
 1/8 anonim válasza:

Ha jól értelmezem (bár elég nehezen lehet, mert kissé zavaros, amit írtál), akkor kaptál egy angol felsőfokú nyelvvizsgát azért, mert angolul érettségiztél 2 tárgyból. Ez 40 pontot jelent. És azt szeretnéd kérdezni, hogyha angolból emeltezel, akkor arra jár-e még plusz 50 pont a nyelvvizsgád 40 pontja mellé. Ha ez a kérdés, kedves kérdező, akkor a válasz nem. Egy nyelvből csak az egyik számít.

Másrészt, nem kérhetsz pontokat ilyen módon semmire. Ezt központilag számolják, ahogy szabályos és ahogy Neked a legjobb. A felvin van kalkulátor, az kiszámolja helyetted. ;)

2015. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jól értetted, de a kalkulátor nem tudja az ilyen rejtett jogszabályokat, megadta a +90 pontot.
2015. jan. 31. 22:35
 3/8 anonim válasza:
Nincs másból is emelted? Mert akkor lehet, hogy arra kaptál +50-et. Nekem a felvin működik rendesen a kalkulátor. Vagy valamit még mindig nem értek...
2015. jan. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez nem én vagyok amúgy, egy osztálytársam. De mivel akkor valószínűleg az angolnak csak egy "funkciója" lehet, tehát vagy 40 pont a nyelvvizsga miatt, vagy 50 többletpont az emelt miatt, kénytelen lesz még valamiből emeltet tenni... (Nekem amúgy matek mellé kell fizika vagy informatika, tehát nekem nem kell ezen az angol emelt cuccon filóznom, örülök, hogy megkapom a 40 pontot érte, még az infó vagy matek emelttel összeszedek +50-et, lényeg, hogy nekem összejöjjön az a kb. 370-380 pont (BME Mérnökinformatikus))
2015. jan. 31. 22:48
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy 2016-ban érettségizünk, most májusban csak egy angol közepet teszünk, amolyan ízelítőnek, de az meglesz lazán jó magas százalékkal. Csak jobb előre tervezni, ne jövő februárban eszméljünk rá, hogy gáz van.
2015. jan. 31. 22:49
 6/8 A kérdező kommentje:
A kalkulátorba csak angol emeltet írtam amúgy bele. De köszönöm szépen a válaszaidat, zöld jeleket kaptál rá. :)
2015. jan. 31. 22:51
 7/8 anonim válasza:
Örülök, ha tudtam segíteni. És jól teszitek, ha már előre gondolkoztok rajta. Meg az a legjobb, ha a nyelvvizsga nem marad utolsó évre, mert akkor úgyis lesz elég dolgotok. Sok szerencsét mindkettőtöknek!
2015. jan. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen! Annak muszáj, most angolból középre megyünk, jövőre megyünk emeltre. (Az a stratégia, hogy a középnek baromi magas lesz a százalékos eredménye, ami jó. Az emelt meg rizikósabb, de emelt után már nem lehet közepet tenni.) Amúgy elrontottam a pontszámítást, valami eduline-sen próbálkoztunk, de a felvi.hu rendesen működött, kiválasztottuk az egyetemet meg a kart, és jól működött. :) (Természetesen az utolsó válaszodra is ment a zöld.)
2015. jan. 31. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!