Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen akármilyen tárgyat...

Egyetemen akármilyen tárgyat felvehetek?

Figyelt kérdés

Első félévbe még más vette fel helyettünk a tárgyat, csak most kell elsőnek magamnak felvenni.


A kérdés pontosabban az, hogyha én műszaki szakon vagyok, de felveszek egy olyan tárgyat, aminek köze sincs hozzá (mert kell a kredit), akkor ugyanúgy meg lehet kapni a diplomát? Persze van pár kötelező tantárgy, de azokon kívül mindegy mivel szerzem meg a kreditet?



2015. febr. 4. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal a végzés után a plusz krediteket vissza kell fizetni. Hiszen azok nem tartoztak az alapképzésedhez, csak azért vetted fel, hogy államin maradhass.
2015. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor ez azt jelenti, hogy minden félévbe van 30 kreditnyi kötelező tantárgy, amit előbb-utóbb muszáj leszek elvégezni? Mert a "mintaterv" alapján gondoltam ez csak egy minta, amitől el lehet térni, de ezek alapján akkor nem.
2015. febr. 4. 19:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A mintatanterv tárgyait mindenképp el kell végezned. Szép is lenne ha mérnöknek tanulsz, de felveszel 230 kreditnyi habiszti tárgyat és végül mérnök diplomát kapsz...
2015. febr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ebben az esetben felesleges felvennem olyan tárgyakat, amik nincsenek a mintatervben, ugye?


Első félévben nem sikerült pár tárgyat elvégezni, így most 3-4 tárgyat sem tudok felvenni a mintaterv közül, viszont az előző félév tárgyait CV-sen elvégzem, meg amit tudok azt felveszek a mintaterv közül, így azért jóval 30 felett leszek az egész évben, ami nem sok, de legalább nem raknak át fizetősre. Viszont akkor nem veszek fel más tárgyakat, pláne ha nem érdekel, mert így is úgy is meg kell csinálnom a mintaterves tárgyakat.

2015. febr. 4. 19:58
 5/7 anonim ***** válasza:
A mintaterveseket mindenképp meg kell csinálnod. Vannak szabadon választható tárgyak is valamilyen kreditértékben, azoknak elvileg bármit felvehetsz.
2015. febr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, ezt már sikerült megértenem, de akkor ha jól értelmezem a szabadon választható tárgyakat nincs sok értelme felvenni, ha a mintatervesek amúgy is kötelezők is azokból is megvan a félévente 30 kredit.
2015. febr. 4. 20:20
 7/7 anonim ***** válasza:
A kötelező kreditszám bizonyos százaléka szabadon választható tárgyakból jön össze, ez általában 10 kreditnyi tárgy.
2015. febr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!