Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Észak-Budához közeli 4 osztály...

Észak-Budához közeli 4 osztályos gimnáziumok: mi legyen a jelentkezési sorrend? Árpád, Óbudai, Veres Péter, Berzsenyi, Ady - esetleg más?

Figyelt kérdés

Írásbeli 75 pont, hozott jegyek átlaga 4,4, angolból végig kitűnő voltam. Inkább a reáltárgyak + angol érdekel, humán vagy biosz-kémia vonal nem.


1.) Árpád - közel is van, jó a híre (ha a valóság nem is ilyen szép...) a hozott pontjaim itt számítódnak a legelőnyösebben az angol miatt, és csak angolból van szóbeli. De elég lesz vajon a 75 pont + 4,4-es átlag? (Max. szóbelivel is csak 169 pontom lenne..)


2.) Óbudai - az esélyek jobbnak tűnnek, sokkal több 4 évfolyamos férőhely (angol vagy matek-fizika-angol csoport érdekel), de úgy tudom, nem túl erős suli. Pl. vajon miért nincs szóbeli, szinte csak itt??


3.) Veres Péter - úgy tudom, ide csak max. pontszámmal érdemes menni, nagyon kimazsolázzák a legjobbakat, csak ezért vannak előkelő helyen a rangsorban. Úgy számolom, maximális szóbelivel is csak 168 pontom lehetne - mire elég ez a VP-ben?


4.) Berzsenyi - úgy tudom, bejutni kb ugyanolyan nehéz mint az Árpádba, de annál sokkal jobb suli. Kicsit messze van.


5.) Ady Endre - nem tudok róla semmit. Az angol szak se lenne reménytelen - de az oktatas.hu szerint ez a leggyéngebb suli mind közül, a kompetencia átlag a szakközepek szintjén van - ezért csak legutolsó esélyként irnám be.


---- szóba került még ----

6.) Rákóczi - úgy tudom, sznob hely rózsadombi gyerekeknek, és nem is indulnak nekem való szakok

7.) Kerék u. - gyenge, és lejt a pálya azoknak, aki ott járták az elemit.

A többi messze van.

---


Ti hogy írnatok a sorrendet?



2015. febr. 5. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:

A Veres Pétert kihagynám

Utána sorrend legyen Berzsenyi Árpád Óbudai Ady

2015. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az Óbudaiba van esélyed, de hátha az Árpádba is

felvesznek

2015. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

@1: Első helyen mindenképp az Árpád lesz, itt nem részletezett okból. Kérdés, hogy a további helyeken megjelölt iskolákba befolyásolja-e az felvételi esélyeket, hogy milyen sorrendben szerepelnek? Úgy tudom, nem számít, a legalacsonyabb sorszámúba vesznek föl, ahová elég a pont -és ezen nem lehet változtatni-, de lehet tévedek... Így van?

Már csak azt lenne jó tudni, az elmúlt években milyen jellemző ponthatárok voltak az egyes sulikban? Erről semmit nem találtam a neten. Miért ekkora titok ez?

2015. febr. 5. 14:06
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Nem jól tudod, az elsőtől haladva oda vesznek fel, ahol elsőnek megfelelő a pontszámod. Tehát, ha egy erősebb sulit hátrébb jelölsz meg, akkor is az előtte megjelöltbe vesznek fel, ha oda jó a pontszámod, ha az erősebbe is megfelelnél. Mindenképpen a vágyakozási sorrendet jelöld meg. Ha nem így tettél, márciusban lesz két nap, amikor módosíthatod a sorrendet, figyeld, le ne maradj róla!

A Berzsenyi erős, sokat kell tanulni, az Ady gyengébb, és a gyerekek jobban figyelnek a külsőségekre, mint a tanulásra.

2015. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Gondolom neked már nem aktuális, de lehet, hogy mást még érdekel. A Veresbe engem úgy 15. hely körül vettek fel 85-90 ponttal. Az egy elég erős év volt, szóval nem igaz, hogy csak max pontszámmal vesznek fel. A szóbelire azért kell készülni, és akkor egyátalán nem lehetetlen bekerülni :)
2015. dec. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!