Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Karinthy Frigyes Gimnaziumba...

A Karinthy Frigyes Gimnaziumban milyen nyelvszakkorok vannak?

Figyelt kérdés
Az igazgato a tajekoztaton azt mondta, hogy nagyon sokfele nyelvet lehet tanulni az iskolaban szakkori keretek kozott, peldaul az orosz is ebbol notte ki magat valaszthato masodik nyelvve. Konkretan milyen nyelveket lehet tanulni?

2015. febr. 13. 20:29
 1/8 anonim válasza:
Spanyolt, franciát, németet vagy oroszt.
2015. febr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezek nem a masodik nyelvek? Mert en a szakkoroket kerdeztem.
2015. febr. 15. 21:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg bármilyen nyelvből indíthatnak szakkört, amire van tanáruk, de össze kell jönni 8-10 főnek, aki szeretné tanulni az adott nyelvet. Én pl.: német kéttanba járok és szívesen tanultam volna franciát, de evvel egyedül voltam, úgyhogy erről le kellett mondanom. (Bár otthon magántanárral azért mégis elkezdtem). Viszont spanyolból összjött egy csoport, úgyhogy most azt tanulom 3. nyelvként (szakkörön)a suliban.

Szóval, ha latin, kínait vagy egyéb kevésbé ismert/kedvelt nyelvet szeretnél tanulni, akkor azt majdnem biztos, hogy elfelejtheted.

Egyébként is kevés az a diák aki a 2 nyelv mellett még harmadikat is akar tanulni.

2015. febr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valszt, olaszra vagy japánra gondoltam. Ezekre van esely? :D
2015. febr. 21. 15:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Olaszra talán..... nagyon kevés....

Japánra - szerintem - nincs.

2015. febr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Idén eddig spanyol és orosz indult. Japánra nem sok esélyt látok
2015. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig lehet, hogy engem is érdekelne a japán, de - szerintem - nincs az iskolában japán tanár.

... és nem tudom, hogy hányan vagyunk még japán nyelv iránt érdeklődők.

2015. okt. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazából már mindegy, mert végül másik iskolába mentem.
2015. okt. 10. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!