Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem még bejutni?

Van esélyem még bejutni?

Figyelt kérdés

Az a nagy helyzet,hogy első háromnak jelöltem meg a Kölcsey Ferenc Gimnáziumot (1.angol olasz 2.olasz angol 3.francia magyar).

Így ugye angolból kell szóbeliznem. A felvételim 65 pont lett,és 67 pontot viszek a jegyek alapján. Ez ugye 132 pont. 125 ponttól hívnak be szóbelizni,de nincs a nevem a listán,viszont azt írja a honlap,hogy ez még nem a teljes névsor. Az iskolámból sincs senkinek kint a neve (rajtam kívűl még 3 emberről tudom,hogy megjelölte),és köztük van egy olyan,akinek 60 pontja lett a felvételi,de jobbak a jegyei,tehát neki is van esélye,de nincs kint a neve. Lehetséges,hogy én is benne leszek a következő sorrendben? Van esélyem,vagy gyakoroljak inkább oda,ahova behívtak?



2015. febr. 20. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy még bent leszel. Csak még frissítik. Biztos a sulid elhalasztotta a beküldést, és még nem érkezett meg. Várd ki még, esetleg hívd fel a sulit.
2015. febr. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

*Kívül

Hát nagyon remélem. Még ha nem is vennének fel,azért örülnék ha behívnának szóbelizni.😕😕

2015. febr. 21. 00:09
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát,mint kiderült,semmi esélyem. Én beleszámoltam a biológi és a kémia jegyeket,de azok nem kellenek. Így csak 119 pontom van.😵
2015. febr. 21. 09:17
 4/10 nusihusi válasza:
azért ne keseredj el, meg lesz a helyed hidd el.
2015. febr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 nusihusi válasza:
vannak még jó sulik...
2015. febr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Melyik jegyeket számoltad be?

7. évvége és 8. félév: magyar nyelv és irodalom, matek, töri, idegennyelv, kémia és földrajz.

Ezek számítanak. 7 tantárgy osztályzata a 2 megadott időszakban, ha mindegyikből ötös voltál, akkor a maximum.

2015. febr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak aza baj,hogy ezután a Móricz Zsigmond Gimnáziumot szentendrei) jelöltem meg. Oda behívtak,és mivel 3-at jelöltem meg,valószínűleg oda bekerülök. Csak annyi jót olvastam a suliról,kicsit sajnálom azért.
2015. febr. 21. 19:11
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Először 9 tantárgyat számoltam,így lett ugye 67 pontom,de ugye csak 7-et kell számolni,így csak 54 pont.
2015. febr. 21. 19:13
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziaaaa! Ne bánkódj, én is tegnap voltam szóbelizni, de a Kispesti Deák Ferenc Gimnáziumban, és indulás előtt egy olyan 2 órával tudtam meg, hogy nem hívtak be szóbelire a Kossuth Lajos Gimnáziumba, mivel 150-től ponttól hívták be az embereket, nekem pedig 148 pontom volt..:/ Pedig 7. év végén 4,7 voltam, 8. félévkor pedig 4,8..A felvételim lett rossz: 60 pont..Ott megírtam az angol írásbelit ami 50/46 lett, de be se hívtak..Szóval én nagyon el voltam keseredve, de utána már csak mérges voltam, de utána lehiggadtam..A Kölcsey Ferenc Gimnáziumba pedig ugye 125 ponttól volt a behívás, nekem pedig 126 pontom van..Szóval ilyen az élet..Van ami nem sikerülhet..És látod, nekem se sikerült bejutnom mindenhova szóbelire..De ez a sors..De ne szomorkodj, mivel lehet, hogy a másik suliban sokkal jobban fogsz járni, mint esetleg itt..Szóval fel a fejjel, nekem nehogy szomorú legyél!!!!:) Majd írj, hogyan sikerült!:)
2015. febr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utosló,aranyos vagy:)

A Kölcsey nekem már kilőve,valószínűleg a szentendrei Móricz Zsigmond Gimnázium ami a legvalószínűbb. Ide is szívesen mennék,de már beleéltem magam a Kölcseybe. Mindegy,jól esett a válaszod:)

Ja,és a Móriczban is lehet olaszt tanulni,szerencsére:)

És remélem azért neked sikerülni fog! Azért próbálok nem elkeseredni

2015. febr. 25. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!