Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen volt a Madách-ban...

Milyen volt a Madách-ban (MIG) a szóbeli? (2015) Miket kérdeztek? Volt magyar is?

Figyelt kérdés
Ki volt ma (pénteken)?:))

2015. febr. 27. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Te mikor voltál?
2015. febr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én ma.
2015. febr. 28. 20:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ma voltam, és nagyon jó volt!! :D

Először már azt hittem, cserélni akarok, és nem akarom a Madáchot másodiknak (azaz elsőnek, mert az első megjelölt suliba nem hívtak be szóbelire), mert tiszta hullaház hangulat volt o.O Aztán behívtak engem, és még 5-8 embert. Mindenkit beosztottak számozott asztalokhoz, és kiadták, hogy két kupacból húzzunk egy-egy papírt (az egyiken magyar, a másikon angol volt (vagy német). A magyaroson képek, míg az angol/németen egy miniszöveg és egy szövegkiegészítés volt, minimum 5 szóval kellett kiegészíteni (when I grow up...; My favourite sport...; In my room...; Every day, I'm... stb.).

Akkor egyenként jöttek értünk bizonyos tanárok (már eléggé ideges voltam, mert engem hívtak utolsó előttinek, és mire engem hívtak, már mindenki mehetett). Egy kedves tanárnő jött, és átvezetett egy terembe, ahol egy másik tanárnő is ült. Köszöntem, és hellyel kínáltak. Akkor a tanár, aki a teremben volt, mondta, hogy kezdjünk az angollal. És akkor elkezdett kérdezgetni a tanár, aki átvezetett, hogy hogy aludtam, hogy érzem magam, mit csinálok délután stb. Aztán kérte, hogy olvassam el a miniszöveget. (ezzel csak felolvasás volt a feladat)

Aztán választanom kellett egyet a kiegészített mondatokból, és az alapján alakult a beszélgetés, az alapján beszélgettünk (az In my room-ot választottam). Még kérdezgettek a családomról is, hobbiaimról, szabadidőmről.

Utána átadott a magyar tanárnak, aki kérte, hogy válasszak egyet a két kép közül. Az én képemen egy sportmeccs szurkolás, és egy szelfis volt, a szelfiset választottam, mert arról tudok jól beszélni, hogy miért nem érzem hasznát. A sportokról nem tudtam volna XD

Utána a kérdező tanárok alakították a témát, a jövőmről beszélgettünk, hogy mi akarok lenni, és ennek kapcsán. A végén mondták, hogyha véletlenül nem ide kerülnék, azért még szeretnének hallani rólam :D

Összességében nagyon pozitív élményem volt :D Ne haragudjatok, hogy sokat írtam, de lehet, hogy egy jövőre felvételizőnek, aki ezt megtalálja, segíteni fog :D

2015. márc. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!