Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatikus könyvtáros...

Informatikus könyvtáros szakra érdemes jelentkezni? Mit lehet ott tanulni? Könyvtároson kívül még miként lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen információszerzéssel kapcsolatos munkakörbe jó. Emellett minden olyan helyre, ahová kérnek diplomát, csak nem feltétlen szakirányút (tényleg van ilyen, én is megdöbbentem, mikor hallottam). De a legtöbben azt csinálják, hogy felvesnek egy vagy két tanári minort és azokat a tárgyakat tanítják majd + könyvtárosok, ha kell. Én információelmélettel vagy információmenedzsmenttel szeretnék foglalkozni, ahhoz ez ideális szak.
2010. febr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A PTE Infokönyvtáros szakáról tudok csak nyilatkozni. Ott az informatikusi része a szaknak elég gyér. Tulajdonképpen a sima könyvtárosi képzést egészítik ki az alap számítástechnikai ismeretekkel, és megtanítják a különféle könyvtári rendszerek működését, használatát (felhasználói szinten) Könyvtárakon kívül másutt nem hiszem, hogy nagyon el lehetne helyezkedni vele.
2010. febr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Első hozzászóló: Te hova jársz egyetemre? Én az ELTÉ-t jelöltem meg, remélem beválik.

Ha valaki az ELTÉ-re jár erre a szakra nagyon hálás lennék neki, ha leírná tapasztalatait!

2010. febr. 14. 14:48
 4/4 anonim válasza:
100%
én ELTÉre járok, erre a szakra. nem igazán szerettem volna ide jönne, de mára már egészen megszerettem. Nem olyan könnyű szak, mint ahogy azt sokan gondolják. Nincs sok géptermi óra, nekem pl. 1. félévben 1 se volt. Az informatikai része inkább csak az alapismereteket tanítja meg, pl. hogyan használd az internetet információszerzésre meg ami a könyvtárban még szükséges. Tanulunk katalogizálni, osztályozást, írás/könyvtörténetet, egy kis pedagógiát, pszichológiát. MOndjuk nem tudom mennyire aktuális még ez a kérdés, de ha bármi érdekel még evvel kapcsolatban, szívesen válaszolok:)
2010. márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!