Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit értetek egészen pontosan...

Mit értetek egészen pontosan az "elit" iskola fogalma alatt?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 15. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjánól azt jelenti a fogalom, hogy tehetős családok gyerekei és vagy híres iskola. Egyikből sem következik az, hogy jó. Én egy elit középiskolába jártam és egy katasztrófa volt. Sok elit iskoláknak nem nagyon van hozzádott pedagógiai értéke, mert hanem csak olyan jó körülmények között élő diákokat válogatnak össze, akiknek a szülei meg tuják fizetni azokat a plusszokat, amik hiányoznak az oktatási rendszerből. Az ilyen iskolák a presztizsüket arra használják, hogy nélkülük is könnyen jól teljesítő diákok teljesítményét maguknak tulajdonítják. Én például egy ilyenbe jártam. A másik jellemzője az ilyen iskolának, hogy a tényleg tehetségeseket viszont utálják és üldözik, mert azokkal konfliktusuk van, mivel azok bekerülve egy ilyen iskolába általában kiakadnak azon hogy nincs tényleges oktatás, elkezdenek maguknak tanulni, és ezzel párhuzamosan kinyilvánítják, hogy nem szorulnak rá ezekre az iskolákra, ami nagyon zavarja az ottaniak egóját.
2015. ápr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
Most akkor konkrétan melyik suli számít elitnek? Az AKG mondjuk?
2015. ápr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

én egy ilyenbe járok. nyolcadikban elég nehéz volt bekerülni.

200ból 187 pontom volt , és azt hittem fel se fognak venni, mert 17 főt vettek fel, én a 40. voltam ennyi ponttal.

szóval sokszoros túljelentkezés volt.

a nyelvvizsgák, és a végzősök felvételi aránya nagyon nagy, évfolyamonként 1-2 nem kerül be a felsőoktatásba(mindenki jelentkezni szokott. és általában nehezebb szakokra pl orvosi, mérnöki,jogász,közgazdász, pszichológus képzésre)

a jegyek átlaga is elég jó, úgy tudom minden osztályban legalább 4,00 felett.

és szerintem semmi köze nincs a szülők pénzéhez,, biztos van akit beprotkóztak, de elsődlegesen nem azt vették fel, hanem azt aki okos.

a tanárok jók, az órákon csend van, szóval lehet haladni.

nem ciki, ha valaki jó tanuló.

olyan is van aki a 4 évet szín ötössel végzi el, sose kap rosszabb jegyet.

amúgy tényleg gazdagabbak gyereke jár ide, szóval sok orvos, politikus gyermek. (a polgármester gyereke osztálytársam is)

de tényleg nem ettől függ a bekerülés, nem valami alapítványi iskoláról beszélünk.


az egy főre jutó magántanárok aránya szerintem rettenetesen magas. de legtöbben a sulin belül választanak egy jó tanárt, és hozzá járnak még magánórára is.

én nem bántam meg, hogy ilyen suliba jártam.

bár szerintem aki okos, az normális suliban is tud sikereket elérni!

2015. ápr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!