Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magántanuló szeretnék lenni,...

Magántanuló szeretnék lenni, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy pánikbetegségem van, de 2 évig magamba fojtottam :S Tizedikbe kerültem át egy iskolába, és megbuktam pár tantárgyból, mert a szorongás felére vette a teljesítőképességemet (nem tudtam dolgozatokat megírni, amúgy simán görbültek volna a jegyek). Kb 1 hónapja járok egy pszichológushoz, azóta kb 5 napot voltam iskolába, már 2 hete nem bírok bemenni! Reggelente kihányom azt is, amit meg se ettem... Mindenki segíteni akar, de sajnos nem bírok bemenni, mert a pánikbetegség és a szociális fóbia uralkodik rajtam, akárhogy erőltetetem magam. Persze a szüleim mondják, hogy vegyek magamon erőt, de sajnos nem tudok... Osztálytársaim se csesztetnek, hiába most új vagyok az osztályba, de hála istennek nem közösítettek ki. A vágyam az lenne, hogy nyugodtan betudjak ülni a padba (mert jelenleg ennyit kéne), de nem megy. Az idő pedig fogy... Kellene a tizedik évfolyam, mert ha megvan átmegyek felnőttek iskolájába, ahol leadják az anyagot hazajövök aztán megtanulom és bemegyek vizsgákra. Félek a bezártságtól, az iskolától. Felmerült a magántanulósdi dolog, de a szüleimnek nem nagyon merem említeni, mert azt mondják ha itt lennék a hátralévő 3 hónapig az iskolából, kimaradnák a szociális életből... meg hát a tanulás se tudom milyen úgy. gyógyszert is szedek de nem igazán segít egyenlőre, csak még jobban hányingerem van tőle :( Háziorvos szerint is a magántanulónak kellene lenni, mert ideigleg már teljesen taccson vagyok.181 centimhez ha 54 kg társul. Állandóan fogyok plusz lassan érzem hogy depressziós leszek. Minndenki mondja hogy szedjem össze, de nem bírják felfogni, hogy én mit érzek. Bemegyek és első órán tíz perc után ki kell kéredzkednem hányni.


Mit kellene tenni ebben az esetben, milyen papírok kellenek hogy magántanuló lehessek? pszichiátriai vizsgálat?


16/F


2010. febr. 24. 13:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az én lányom magántanuló már 2 éve.A helyi pedagógiai intézetben kérj egy beiskolázási vizsgálatot,és ott mondd el a gondjaidat.Nekünk tök simán ment.
2010. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Halgass a háziorvosodra!
2010. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
szüleim ellenzik... tény, hogy a szociális életből kicsit kimaradnák, de ŐSZINTÉN annak van értelme, hogy ha bemegyek iskolába, és azt a 6 órát úgy ülöm végig, hogy azt sem tudom hol vagyok? Szerintem a kettő dolog ugyanúgy kimaradok a szociális életből... már a pszichológus is ajánlotta, anyukámmal már beszélgettünk is, de úgy komolyan nem merek rátérni. Nem arról van szó, hogy mindenképp itthon b.asszam a gyöpöt (elnézést a fogalmazásért), hanem azért, hogy nem bírom már a mindennapi hányást reggel :( már majdnem a tanárok zavarnak ki az iskolából olyan rosszul nézek ki, meg sápadt vagyok. teljesen össze vagyok törve :(
2010. febr. 24. 13:48
 4/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jobb volna, ha anyukádékkal is beszélne a háziorvos. Ő el tudná magyarázni nekik, hogy a pánikbetegség nem fog megszűnni a mindenáron közösségbe erőszakolástól. Sőt, ez csak mélyíti a bajt. De egy orvosnak, akit ráadásul ismernek és gondolom, tisztelnek, jobban elhiszik ezt. Kérd meg, hogy beszéljen anyukádékkal.
2010. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Lehet inkább a pszichológussal beszélem meg, ő jobban tudja, és jóban is vagyok vele. Sokáig már nem fogom bírni... Ő is szóba hozta, de elhessegettem a szót, mert hát ugye a szüleim miatt... jelenleg ennél jobb lehetőséget nem tudok. nagy adag gyógyszert szedek, de nem igen segít, meg lehetne emelni, de akkor meg zombi lennék tőle... rászántam magam hogy megyek iskolába, de nem jött össze. megpróbálom megint, és ha rosszul leszek, az volt az utolsó nap, hogy bementem, elvihetnek pszichiátriára is, már az is jobb ennél. Több mint 2 évet úgy éltem át, hogy 6-7 óra megtestesült pokol volt. Sajnos eddig bírtam :( Szégyenlem magam, hogy nincs bennem több erő, de legalább bevallom, hogy gyenge ember vagyok :( Az utolsó honapokba már úgy néztem ki mint egy élő halott
2010. febr. 24. 13:57
 6/16 A kérdező kommentje:
Amúgy anyukámnak is ajánlotta a háziorvos, együtt voltam vele el, amikor már nagy volt a baj... beszéltünk is róla utána, de anyukám azt mondta becsavarodnák itthon, meg nem tanulnák semmit se. Én úgy képzelném el, hogy elmennék valami sportszakkörre, közbe meg átnézném az anyagot. Persze nem hisz benne, hogy én elmennék bárhova is. Csak ugye kicsit más hely a bezárt iskola, vagy egy jó felüdülés sportként, ami marha jó lenne, mert edzőterembe is a legnagyobb örömmel járok mindig.
2010. febr. 24. 14:01
 7/16 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ennyit kínlódsz, de ne add fel! Hidd el, van ebből is kiút, csak nem könnyű megtalálni, hogy mi a leghatásosabb neked.


Próbáld meg elintézni a magántanulóságot, úgy, ahogy írod (pszichológus beszéljen a szülőkkel), a tiednél kisebb problémával is igénybe veszik ezt a lehetőséget diákok. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy pont ilyen esetekre találták ki. Ne szenvedj feleslegesen.

2010. febr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyik nap már azal fenyegetőztek, hogy bevisznek a pszichiátriára :S Amúgy nagyon rendes szülők, mindenben mellettem állnak, amikor iskolába kellett volna mennem, és itthon rosszul lettem, már aznap kerestek egy kiváló pszichológust, elvittek intéztek mindent, csak a helyzet rettentően kikészíti őket. Meg ezzel a magántanulósdi dologgal sincsenek teljesen tisztába. azthiszik bevisznek a kórházba és ott kell mindenféle papirt elintézni, meg tönkretesznek ott. Teljesen abban a hitben élnek, hogy én akarom mindenáron otthagyni erre az évre az iskolát és itthon dögleni.... Amikor a háziorvos és a pszichológus erőlteti már a dolgot, mert ők se tudnak mást kitalálni. Nem tudom gyerekként mit tudnák intézkedni, ha ők nem támogatják az itthoni felkészülést. Szüleimmel semmiképp nem akarok szembe szállni, velük szeretnék közös nevezőre jutni... nem tudom hogy fog sikerülni :(
2010. febr. 24. 14:07
 9/16 A kérdező kommentje:

Nekem az a legnagyobb vágyam, hogy végigüljem 6 órát nyugodalomban, csak sajnos minden órán nem tudok kikéredzkedni ha rosszul vagyok, a gyerekek is már szerintem gyanitanak valamit hogy mi a fészkes fene van velem, hogy 2 hete nem járok be iskolába. meg az utobbi órákon is épp hogy meg tudtam maradni valahogy...


Az eset nagyon súlyos és honapoakt igényel, mivel 2 évig nem akartam ezzel a szüleimet terhelni, és már azért nem kisgyerek korban vagyok...

2010. febr. 24. 14:10
 10/16 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy a szüleid jót akarnak, féltenek téged. Azonban ez a fajta betegség nem olyan ismert, hogy kívülállók tisztában lennének az ezzel járó kellemetlenségekkel. Na, ezért kellene szakemberekkel beszélgetniük, akkor könnyebben elfogadnák a helyzetedet és akár a magántanulóságot.

Egyébként, ha komolyan veszed a tanulást (és miért is ne vennéd), akkor az otthon töltött idő alatt is volna mit tenned, mert elég rendesen kell készülni az egyes tantárgyakból. (Elhanyagolni, alig-alig tanulni nem érdemes, mert akkor elzárod az utat a továbbtanulásra, valamilyen szakma megszerzésére.)

2010. febr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!