Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ahhoz, hogy 1 régészeti...

Ahhoz, hogy 1 régészeti ásatáson bármilyen segéd legyek kell valamilyen végzettség? Kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés
Sajnos nem vettek fel a történelem-régészeti szakra,de nagyon szeretnék részt venni 1 régészeti ásatáson, még akármilyen segédként is.
2010. febr. 24. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm dolgozott egy ásatáson, de ehhez nem kellett neki semmilyen végzettség.
2010. febr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Hívd fel Buzás Gergelyt, ő középkoros régész a visegrádi Mátyás Király Múzeumban. Mond el neki, hogy szeretnél ásatáson részt venni,tud-e segíteni benne. Biztos fog tudni, sok kezdő régészt pátyolgat, azon kívül mindig kevés az ásatásra a pénz, jól jön a lelkes segéderő. Egyébként a régész szakon tanít is. Elérhetősége: hogy biztosra menj - a múzeum központi számát hívd, és kérd őt(gugliban keresd meg a honlapot). Ha elsőre nem sikerül, mert nincs bent, ne add fel!

Írd meg, hogy sikerült-e!

2010. febr. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de amúgy még kezdő régész sem vagyok. 1 éve érettségiztem,de ugye,mint írtam nem vettek fel.:( Megírom majd a történteket és még egyszer köszönöm!
2010. febr. 25. 23:58
 4/9 anonim válasza:

Nem baj, hogy csak érettségid van, ő (Buzás tanár úr:)) így is segít. Épp nemrég védte meg a doktoriját egy lány, aki ugyyanígy, érettségi után egy ásatáson került közel a szakmához, és Visegrádhoz...

Sok szerencsét!

Egyébként minden szakmára igaz, hogy a legtöbbet gyakorlatban lehet megtanulni. És az is igaz, hogy aki egyetem előtt egy-két évet dolgozik (azaz megérti, hogy mit és miért is tanul majd később), sokkal érettebben áll a dolgokhoz, a pályája is sikeresebb lesz.

2010. febr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
netán 1 diákja / volt diákja vagy/ voltál? :)
2010. febr. 26. 17:55
 6/9 anonim válasza:
Nem, más szakterületen dolgozom, és munka kapcsán ismertem meg - lassan 10 éve. Nagyon kedvelem, és tisztelem, csak ajánlani tudom.
2010. febr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
bocsi,anno elfelejtettem megírni...sikrült! :) kösznöm szépen!
2010. júl. 2. 17:06
 8/9 anonim válasza:

:)

Remélem, találkozunk, majd, ha végeztél!

2010. júl. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy legyen! :)
2010. júl. 13. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!