Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen ervek szolnak a kolesz...

Milyen ervek szolnak a kolesz mellett?

Figyelt kérdés
Szeretnek koleszos lenni, de a szuleim nem engedik, milyen erveket tudnek felhozni nekik?

2015. máj. 21. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Olcsó. Más előnyét én nem vettem észre 3 év alatt. Szerintem addig örülj, amíg nem kell koliban laknod.
2015. máj. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
59%

Egyetem?


Előnyök:

olcsóbb

nagy a társaság

jobban megismered az évfolyamot, meg az alattad-feletted járókat is, ez a melóban baromira fontos lesz majd

a házikat, vizsgaanyagokat könnyebben beszerzed

van buli

könnyebb barátkozni


Hátrányok

nem lesz nyugalom

nem válogathatsz szobatársakban eleinte

zajos, hangos, kényelmetlen, koszos, stb


Először érdemes koleszba menni, aztán később még mindig elmehetsz albérletbe, ha nagyon akarsz

2015. máj. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Gimis kolesz... Bejaras kb 1 es negyed ora csak oda.
2015. máj. 21. 23:05
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már elég érv a kolesz mellett,több mint 1 óra utazás szerintem túl sok,főleg reggelente,télen még rosszabb..gondolj bele,én biztos nem bírnám..persze van akit ez nem zavar.
2015. máj. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
En eddig azokat mondtam, hogy onallobb lennek, jobb lenne az idobeosztasom, nyitottabb lennek, de erre azt mondtak hogy ezekhez nem kell koli... Igazabol eddig bejaros voltam, szoval eddig kibirtam, de szeretnek koleszos lenni, es otletek kellenenek hogy mivel erveljek...
2015. máj. 21. 23:35
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Ezek az érvek is nagyon jók..a koleszoknak általában az az előnye,hogy nagy társasági életet élhetsz,könnyebben tudsz ismerkedni másokkal..engem pont ezért akartak beküldeni,csak én nem akartam :)

Azon kívül előny,hogy könnyebb a tanulás is,meg az informálódás,koleszosként kevés az esély rá,hogy lemaradsz valami fontosról..

2015. máj. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Varok meg erveket, ha tudtok, de koszonom az eddigieket is:)
2015. máj. 21. 23:53
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
könnyebb tanulni. ha nem értesz vmit, szobatárs elmagyarázza, otthonról max telefonon hívod fel, akkor nehezebb.
2015. máj. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Én azt az érvet hozom fel ellene, hogy én is gimis koleszban laktam, mert 4 órányira laktunk Pesttől, de oda szólított a tanulmányi és a sportolási lehetőség.

Na, szóval 3 évig laktam koleszban. Egyáltalán nem figyelt oda senki arra, hogy mit és hogyan tanulok. Oda mehettem ahova csak akartam (egy kis hazugsággal). Semmilyen érték és erkölcsi alapot nem adott, ami egy 13 éves gyerek számára elengedhetetlen. Király volt ott lenni! Szerettem, hogy szabad vagyok, nem ellenőriznek, de több év távlatából én nagyon megbántam, hogy nem a szüleimmel éltem meg a kamaszkorom. Egy és negyed óra nagy út reggel és este hazafelé tudom és tanulni sem lehet az úton... Mérlegelj és vegyél számba minden érvet/ ellenérvet!

2015. máj. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt mondjak nem aludnek tobbet koleszban, mint most. Jelenleg napi 4-5 orat alszok mindig. Szerintetek tenyleg nem aludnek tobbet bent se?
2015. máj. 24. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!