Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Veres Pálné Gimnáziumról...

A Veres Pálné Gimnáziumról mesélne nekem valaki?

Figyelt kérdés

Tanárok, diákok milyenek?

Milyen nehéz bekerülni?

És milyen nyelveket tanítanak?

Most vagyok 7.-es.

És főleg azok válaszát várnám, akik oda jártak/járnak.

Előre is köszi! :)



2015. máj. 22. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de amit én fogok írni, az jó és rossz (de főleg az utóbbi) vélemény lesz egyszerre.

A tanárok nagyon felhúzzák az orrukat, mert elég elit, és nagy múltú iskola, és sajnos már nem is annyira jó, mint régen volt. Próbálják ezt elhitetni a diákokkal, és épp ezért is van, hogy csak a legjobbak kerülnek be. De ettől még a tanítás nem lesz jobb sajnos.

A diákok okosak, de ők is kissé beképzeltek. Osztályfüggő, hol jobb a közösség, de sok a klikkesedés, mert sok lány van (iskola kb. 60-70%-a), és a fiúk meg afféle "szépfiúk".


Elég nehéz bekerülni. Különösen idén nagyon felvitték a ponthatárokat, mert mindenki be akar kerülni gimibe, mert attól félnek csökkenteni fogják a létszámokat. Idén nagyon sok jó felvételi született emiatt. Én maxot szóbeliztem (a rossz élményeim ellenére), 77 pontos lett a központim, és "csak" 104. voltam a rangsorban. Nem tudom felvettek-e volna, mert máshova mentem.


Első nyelvként angolt vagy németet, második nyelvként franciát vagy németet lehet tanulni (akiknek német az első nyelvük, azok csak angolt választhatnak). Nyelvi előkészítő tagozaton máshogy van, ott akik haladó németesek, azoknak kezdő angol van, akik haladó angolosok, azoknak kezdő olasz van.


Ha valamire még kíváncsi vagy, esetleg ha még ajánljak sulit, nyugodtan írj, szívesen válaszolok :)

2015. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Jó is olyanként véleményt alkotni máshová ment:D

Én Veres Pálnés vagyok, most kezdtem a 9.et es nyekes vagyok, a nyelvekről már elmondott mindent az elöttem lévő elmondta.

Nekem annyira nem volt nehéz bekerülni, de én sokat is irtam, 83 pont. A szóbelin nekem nagyon kedvesek voltak, de nem csak nekem hanem másoknál is.

Nemértem hogy az elöttem levonek mi a baja a tanárokkal és a diákokkal.

Kedvesek, jó persze biztosan akadnak kevésbé jó tanár, mondjuk engem eleve kevés tanár tanit tehát nem igazán tudom. De akiket ismerek azok főként jófejek...bár azért egyes tesitanár...nos...khmm..nahmindegy...:D

Írj ha kiváncsi vagy még valamire:3

2015. nov. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!