Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges az átjelentkezés?...

Lehetséges az átjelentkezés? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Idén szeptemberben leszek kilencedikes és egy mezőgazdasági szakközépiskolába vettek fel, nyilván érettségit is ad, de nem ez volt a célom. Majdnem felvettek Kecskemét egyik legjobb gimnáziumába, de sajnos lecsúsztam, hiszen mindenhol túljelentkezés volt. Szerintem nem feltétlen a tanulmányi eredményeimért vettek fel majdnem, hanem a szóbelim miatt, hiszen ott taroltam, de nagyon (angol szóbeli). De mégsem sikerült így megyek szakközépbe. És, hogy értsétek a kérdést én lakberendező szeretnék lenni a továbbiakban (persze majd felnőtt koromban), de ilyen suli szakközépben nincsen persze. Még nyilván nincsen tapasztalatom a szakközépről, de szerintem ez nem lesz az én sulim, tehát próbálkozni szeretnék félévkor egy gimivel. Szerintetek ez lehetséges? Mindenképpen keményen szeretnék gyúrni a félévire. Nyolcadikos tanulmányi átlagom 3-as és 4-es között volt, de szerintem ez már mindegy. Majd a kilencedik félév fog számítani. Alapfokú nyelvvizsgám megvan. Szerintetek mi a teendő? Maradjak a szakközépbe vagy menjek gimibe? Köszi előre is a válaszokat, nagyon sokat segítenétek. :)

2015. júl. 6. 19:02
 1/2 anonim válasza:
Szia, szerintem mindenképp menj át gimibe, mert sokkal "jobb szemmel" néznek majd rád a későbbiekben oktatás szempontjából. Egy szakközép is lehet jó, ha az adott szakmával célod is van. Ilyen esteben is a gimnáziumot tudom javasolni, mert a saját életedet is megkönnyíted, ha nem kell még a normál tantárgyak mellett szaktantárgyakat tanulnod! Remélem tudtam segíteni :)
2015. júl. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Szerintem is gimi lesz a vége. Csak vegyenek át januártól. :I :) :)
2015. júl. 13. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!