Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Politológus szeretnék lenni....

Politológus szeretnék lenni. Milyen iskolákat kell elvégeznem?

Figyelt kérdés
Jelenleg szakközép iskola 10.osztályába járok kereskedelem-marketing szakra. érettségi után hova mennyek tovább ha politológus szeretnék lenni és mennyire rögös az oda vezető út??
2008. szept. 4. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég rögös az út :) ELTE-n van a társadalomtudományi karon politológia.
2008. szept. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy szakközéppől nem nagyon kerülnek be. Eddig nálunk ez a tapasztalat. Persze ha költségtérítésest nézzük, akkor könnyebb bekerülni. Itt van politológia szak: Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar

Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar

Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kar

Zsigmond Király Főiskola

Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi Kar

Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar

Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar

Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar

2008. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én is politológus szeretnék lenni, jövő héten kezdem az egyetemet,a PTE-re jelentkeztem, de ahogy az előző válaszoló is írta, több helyen van ilyen képzés:)Nem hinném, hogy rögös az út, ha szeretsz, és tudsz is tanulni. Kitartás mindenképpen kell hozzá, mint mindenhez az életben.

Sok sikert, ha kérdésed van, nyugodtan írj:)

2008. szept. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadótól az lenne a kérdésem h elötte milyen iskolába járt, mert én is pécs környéki vagyok és én is a PTE-re szeretnék menni.És hogy milyenre sikerült az érettségie. csak azért h tudjam h nagyoból milyen célt kell kitűznöm magam elé.
2008. szept. 5. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!