Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy gimnáziumi felvételi...

Egy gimnáziumi felvételi elbeszélgetésen átlagosan mit kérdeznek? Mire kíváncsiak egyáltalán?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez iskolánként nagyon eltérő tud lenni, de mégis? Mit kérdeznek, verset kell mondani, vagy egy általános műveltség megkövetelése a fő tevékenység egy ilyen eseményen? Van ahol fel kell írni a nevedet a táblára, hogy az írásodat elemezzék, vagy ilyesmit hallottam, meg szövegeket kellett megjegyezni, és így tovább. Nagyon kíváncsi lennék, tapasztalatokra, és esetleg iskolát is írhattok. Nagyon megköszönném.:)

2015. júl. 25. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett szobeliznem de egy baratnom mondta h o kapott egy papiron egy matekfeladatot es azt kellett megoldania aztan meg kerdeztek h mit szeret csinalni a tanulas mellett meg ilyenek.... Bocsi, nem tudom segitettem e de csak ennyire emlekszem
2015. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SoundscapeToArdor ***** válasza:
Pont ahogy mondod. Van ahol szimpla elbeszélgetés (Miért ide szeretnél jönni? Honnan hallottál az iskoláról?), van ahol műveltségi felmérés, van, ahol bizonyos osztályokba bizonyos képességeket tesztelnek (angol tudás, matek tudás). Van, amikor ottani teszttel lenne csak meg a kellő pontszámod, így behívnak egy mini plusz felvételit írni.
2015. júl. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!