Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fogorvosként és fogorvos-hallg...

Fogorvosként és fogorvos-hallgatóként mennyire számít a kézügyesség?

Figyelt kérdés

Felvettek FOK-ra, szüleim nagyjából örültek is neki, csak azt mondták, hogy szerintük nekem nincs olyan túl nagy kézügyességem, ahogy látják, és inkább az ÁOK-ot kellett volna választanom.

Akik valamelyik FOK-ra jártak vagy járnak, kérdeznem, hogy a gyakorlatokon mennyire kell kézügyesség? Azért gondolom művészi ujjak talán nem kellenek, de azért valamennyire kell tudni bánni az eszközökkel majd (most nem is csak az 1. évre hanem úgy általánosságban értem ezt), aki odaárt/járt, az hogy viszonyul ehhez, milyenek a gyakorlatok?

Segítséget előre is köszi :)



2015. júl. 25. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Én teljesen kívülálló vagyok, de azért leírom a véleményemet a leírásod alapján, hátha segít.

Nekem egyből az jött le, hogy a szüleid magukba annyira nem is örülnek a FOK-nak, azt akarták hogy ÁOK-ra menj. Én ezt eléggé helytelennek tartom, ez a te életed, te döntésed, neked kell tudni majd végigcsinálni és még utána éveken keresztül dolgozni is benne. Na hagyd eltántorítani magadat ilyen indokkal, hogy "annyira nem jó a kézügyességed" - szerintem ÁOK-ra is kell annyi, mint FOK-ra, szóval teljesen mindegy. Azt tanuld, amit szeretsz és ne azt, amit mások szeretnének.


Sok sikert!

2015. júl. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Józan paraszti logikával fogorvosira mindenképpen szükséges a megfelelő kézügyesség, míg általános orvosin lehet később olyan szakirányt választani, amihez sokkal kevesebb is megteszi (nem lesz sebész mindenkiből, szemésznek nem kell nagy kézügyesség pl.)
2015. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Kell kézügyesség, de fejleszthető! Fűzz gyöngyöt, csinálj aprólékos dolgokat, rajzolj sokat. Mire odaérsz, hogy 3. éven tényleg szükséged legyen rá, profi lehetsz. :) Kitartást, sok sikert: 4. éves FOK-os
2015. aug. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Végül sikerült megtalálni a számításaidat a fogorvosi szakon? Volt hátrányod a kézügyesség miatt? Csak azért kérdezem, mert én is hasonló cipőben járok idén, a környezetem csalódott, amiért nem ÁOK-ra jelentkeztem, és eddig én sem voltam túlságosan gyakorlatias ember (bár nem gondolom magam annyira kétbalkezesnek)
2022. jún. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!