Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintettek másfél óra oda...

Szerintettek másfél óra oda és másfél vissza túl sok lenne ingázásnak az egyetemre? (KRE-BTK-Japán)

Figyelt kérdés
Nagyon úgy néz ki hogy szeptembertől a károli japán szakára fogok járni, ha reggel 6 kor elindulok 7:30-7:45 re érnék a btk épülethez. Útvonal: Tabajd->Bicske(busz)->Kelenföld(Vonat)->Kálvin tér.(m4) Kinek mi a véleménye

2015. júl. 25. 16:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Minek csak azért hazamenni, hogy hullafáradtan bevágódj az ágyba, aludj, reggel eszel, aztán már mész is? Erre valók a kollégiumok/albérletek. Az biztos, hogy a költség feleslegesen sok enne ennyi utazással.
2015. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Én gimibe 1 óra alatt értem be mindig (vonat 40-45 perc a többi séta meg busz) és egyáltalán nem megerőltető, másfél óra meg nem sokkal több úgyhogy szerintem nem vészes. Bár egyén függő hogy ki hogy bírja. Szerintem csak azt vedd figyelembe hogy menyire későn érnél haza és mennyire korán kellene kelned, és ha az túlságosan megerőltető lenne akkor próbálj meg albérletet szerezni vagy koleaszba menni.
2015. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok, de nyilván megkel tanulnod kihasználni az utazási időt.


Nekem ilyen volt:

10 perc bicaj a buszmegállóhoz a lakóhelyemen

35 perc buszozás egy nagyvárosba a vonatállomáshoz

5 perc gyaloglás a vasútállomásra

50 perc vonatozás az egyetemi városig

35 perc gyaloglás az egyetemhez a vasútállomásról


(20-80 perc vonatra- buszra várás)


Ez ment 6 éven keresztül. (:


Ha megtanulod becsülni az időt, akkor nem lesz gond.

Albérlet vagy kollégium + élelem+ egyéb kiadások az rengeteg lett volna, így nem is lehetett volna meg soha sem lehetőségem az iskolára.

2015. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam kollégiumon: A károlin kettő van:a Bethlen Gábor és a Hotel Flandria. Úgy ahogy utánanéztem:

A Hotel Flandriában 3 ágyas szóbák vannakbeépített szekrény, hűtőszekrény és hideg-meleg vizes mosdó. Szintenként közös konyha és vizesblokk(Zuhanyzó+wc) míg a Bethlen Gáborban Négyágyas szobák vannak amik összkomfortosak azzaz minden 4 ágyas szobának van zuhanyzója és wc-je is külön külön.


Az igazat megvalva a Bethlen gábor szimpatikusabb lenne még ha négyen is vagyunk 1 szobában... De még soha sem laktam kollégiumban. Amúgy a középiskolában is ugyan ennyit ingáztam 4 évig. De felteszem sokszor lesz olyan hogy mondjuk lesz este 9 mire hazaérnék. Ezért nem tudom mi tévő legyek.

2015. júl. 25. 16:48
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
9-kor még órád is lehet. Közös feladatok is biztosan lesznek, szóval néha ott is kell maradnod. Ezt pedig remélem tudod, hogy az összes emberek, aki elsőnek megy kollégiumba lakni, még sose lakott korábban kollégiumban. Már pedig van belőlük egy pár, és túlélték. De ha ennyire antiszoc vagy, kereshetsz albérletet is. Az otthoni házatok eltartása, a kajád, meg az utazások ára elég kell hogy legyen egy saját albérletre is. A kollégium ugye olcsóbb lenne, mert ott oszlik a költség.
2015. júl. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék, nem vagyok antiszoci >.< Igaz, hogy nem vagyok egy bulizos típus és inni sem iszok (bár annak a gyenge májam az oka) de nem nevezném magamat antiszocinak. Csak mivel vidéki vagyok nem sok alkalmam volt rá. (nem mintha anyira akartam volna... )
2015. júl. 25. 18:28
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Hát én nem vagyok kolis, de 45 perc buszozás is soknak tűnik. Nem azért, szeretek buszozni, meg minden, de ha anyagilag megengedhetném magamnak, ezerszer inkább választanék egy albit valahol az egyetem közelében. 7 éve vagyok bejárós - gimiben is, egyetemen is -, de nem is azzal van a baj, hogy buszozni kell, hanem rengeteg időt vesz el a napjaidból. Plusz, ha bemész reggel 8-ra és mondjuk a következő 10 órai előadásod elmarad, viszont 3kor ismét lenne egy előadásod, akkor nem ugorhatsz haza, hanem csak ténferegsz a városban - jobb esetben bemész a könyvtárba tanulni. Én ezt sajnáltam leginkább, rengetegszer előfordult, legtöbb csoporttárs örült, hogy hazamehet egy kicsit ledőlni mielőtt vissza kellene jönnie a délutáni órára, én meg csak néztem, hogy már megint mivel üthetném el az időt a délutáni óráig. Nagyon fárasztó tud lenni.
2015. júl. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem sok. Én buszon, vonaton tudok a legjobban tanulni. Az sem baj, ha előadások között szünet van, legalább ehetek, vásárolhatok, ismételhetek, ismerkedhetek.
2015. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt tervezem csinálni szeptembertől, csak én Szegedre. Gyalog a buszmegállóba, busszal egy városba, a városból pedig vonattal Szegedre és ez vissza. Nekem csak a vonat 1,5 óra + 15-20 perc busz és 15-20 perc gyaloglás, tehát én ennél sokkal többet fogok mint te. Én is félek tőle, nehéz lesz biztos, de a célom lebeg majd a szemem előtt, a vonaton pedig tudok tanulni. Ha ottmaradnék is tanulnom kellene, nem mindegy, hogy a kollégiumban ülök vagy a vonaton tanulás közben? Így legalább ha befejezem a tanulást otthon vagyok. Sok sikert neked is hozzá!
2015. júl. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is KRE BTK japánra megyek, és én is bejárós leszek, úgy, mint te, napi 2x1,5 óra busz+metró. Három idősebb testvérem van, ők BME-re jártak, csak úgy, mint én fogok, és mindegyik megcsinálta, szóval hülyeség az, hogy 9-ig órád lesz és éjjel kerülsz csak haza és nem fogsz tudni aludni. Biztos lesznek napok, amikor mondjuk késő délután, este tesz le a busz és még tanulnod kell és esetleg nem is fogsz aludni, de az élet nem fenékig tejfel, hozzászokunk majd.


Egyébként nekem kb 8 ezer lesz a bérlet egy hónapra, de nyertem ösztöndíjat ami havi 10k szóval abból tudom majd fedezni. Viszont ha nem lenne, akkor a nyári munkám fizetéséből és családi segítségből fizetném.

2015. júl. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!