Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Berzsenyi Dániel (Bp. )...

Berzsenyi Dániel (Bp. ) gimnáziumról vélemények?

Figyelt kérdés

Humán szakra szeretnék jelentkezni jövőre. Az átlagom 4.9, viszonylag jó tanuló vagyok.

(Már) nagyon félek a felvételitől, a szóbeli milyen?

Hány ponttól vennének fel?

Hallottam egy-két jó szót a suliról, de olyantól aki közvetlenül odajár(t) még nem. Kíváncsi vagyok, a tanárok és az iskola szellemisége milyen? Sokat kell tanulni? És az osztályközösségek?



2015. aug. 7. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Bár én még nem járok oda (csak jövőre fogok biológia-kémia tagozatra), szerintem pár szót már tudok mondani. :)

A közösségről csak annyit, hogy már most elég sok embert ismerek, a felvételi után rögtön csoportokba lettek beosztva az újonnan felvettek, és találkozókat szerveztek az odajárók, illetve két kirándulás is volt, ami hatalmas élménynek bizonyult. Akikkel eddig találkoztam, mind nagyon rendesek és segítőkészek voltak, szóval szerintem a közösséggel nem lesz gond, de azt nem lehet előre tudni, hogy jövőre a te osztályodba milyen emberek fognak járni.

A tanulásról még nem nyilatkozhatok, de ha néhány hónap múlva megdobsz egy privát üzenettel, talán többet tudok mondani. :)

A felvételi hiába tűnik elsőre félelmetesnek, nem kell túlparázni, nem tesz jót.

Én bioszra 171 ponttal kerültem be (központi:74, hozott pont: 49, szóbeli: 48), de még ennél kevesebbel is bejutottak páran, szerintem humánon is hasonló lehet a helyzet.

A szóbelin nagyon-nagyon kedvesek és segítőkészek voltak, annyira nem volt nehéz. :)


Remélem, segítettem.

Sok sikert!


xxx

2015. aug. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Velem is ugyanez a helyzet, mint az előttem íróval, csak humános tagozatra megyek :)

A felvételitől tényleg ne parázz, a stressztől rosszabb lesz. Az segít, ha már most elkezdesz készülni, kitöltögeted a régi felvételi lapokat, először csak ismerkedve a feladatokkal, utána időre is. A szóbelire úgy készülhetsz, hogy kidolgozod a tételeket, és gyakorlod a követelményeket, ami a honlapon ki van írva.

Én összesen 173 ponttal kerültem be (77 központi, 50 hozott és 46 szóbeli), tudtommal nálunk a legrosszabb pontszám olyan 165 körül mozgott.

A szellemiség tudtommal nagyon liberális, a közösség jó, csak azt tudom mondani, amit az előző. Nagyon figyelnek arra, hogy ne legyenek klikkesedések, mindenkinek legyenek barátai, meg ilyesmi. Akármilyen lesz a diákanyag jövőre :)

Nálunk egyelőre az osztályközösség nagyon jó, de mivel még nem igazán vagyunk összeszokva, erről én is csak szeptembertől fogok tudni mesélni.


Nekem is írhatsz majd privátot, de van egy olyan érzésem, hogy mi már beszélünk :)

2015. aug. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szia! Nos, én tavaly előtt szóbeliztem a Berzsenyiben humán szakra, aztán végülis nem oda mentem, abból az okból, hogy nem vettek fel. Nekem nem voltak jó jegyeim az általánosban, mert lusta voltam, a szóbelin viszont maximum pontot értem el. Trianont húztam, amit akkor még nem is tanultunk, de hidd el, ha talpraesett vagy, és vannak egyéni gondolataid, akkor nem lesz semmi gond, csak merd hallatni a hangodat. Az átlagod nagyon jó, Úgyhogy emelt fővel Menj be a terembe, mosolyogj, és mondj okosakat. Mert ha nekem sikerült a béka segge alatti átlagommal, akkor neked is fog. Parázni meg nem érdemes. Remélem tudtam segíteni, ha még aktuális.
2015. aug. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát minimum 160 pontot szerezz és akkor bekerülsz, nagyonnagyon jó iskola a tanárok is és a közösség is valami esztméletlenül fantasztikus, ha lesz előkészítő, (általában októbertől) akkor érdemes eljárni rá :))
2015. szept. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bogi11 ***** válasza:
Nyílt napról lehet tudni valamit? hogy szokott működni? Kell rá előre regisztrálni?
2015. szept. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Az berzsenyi honlapjan kell regisztralni a nyilt napra.November 12-13 lesz iden.(Nekem is lesz nyilt oram lehet jonni megnezni);) en mindenkinek csak ajanlani tudom ezt az iskolat!!
2015. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bogi11 ***** válasza:
Köszönöm szépen.Remélem találkozunk ! :)
2015. nov. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ááááá és felvettek :D :)
2017. márc. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!