Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik gimibe kerülnek be...

Melyik gimibe kerülnek be jobb (képességű), okosabb tanulók? A debreceni Medgyessybe vagy a Dienesbe?

Figyelt kérdés
2015. aug. 21. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Mind a két suli nagyon jó. De a nagyon jó képességüek inkább a Fazekasba, Tágba, Kossuthba mennek. Viszont ha a kettőből kéne választani, akkor én a Dienest javasolnám :)
2015. aug. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

érdekes...és miért??

Tanácstalan vagyok kérlek indokold meg.

Egy ismerősöm aki nem a legjobb tanuló most az általános tagozatra fog járni a Dienesbe. Azt hallottam oda azok mennek akiket a többibe nem vettek fel.

Én se vagyok a legjobb tanuló, de azért nem szeretnék link társaságba kerülni 4.3-4.5 körül mozgok rendszerint szóval erős suliba nem mennék, az annyira nem való nekem, viszont azért lelkiismeretesen tanulok.

2015. aug. 21. 18:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, a medgyessy is nagyon jó iskola. De én elfogult vagyok a Dieneshez. Az általános tagozat kicsit tényleg gyengébb, de az angol-német nyelvi előkészítő, vagy a kéttannyelvű nagyon erős. Én 4,8 voltam, mikor oda jelentkeztem, a felvételim is átlagon felüli lett. Nyelvis voltam, és van egy olyan lehetőség, hogy 1 évig, (kéttannyelvűben végig) anyanyelvű lektor tanít heti 2 órában.. ami máshol nem nagyon van. Nem a Dienesben végeztem (költözés miatt), szóval látva más középsulit, nem a legerősebb, de nem leszel link alakokkal összezárva, egy középerős iskola. ha az általános tantervű tagozaton gondolsz, akkor talán a Megyó tényleg jobb lesz. De ha kicsit érdekel a nyelv, akkor a Dienest ajánlom. Ha meg nagyon jó képességű vagy, akkor a felette felsoroltak mégjobbak lesznek számodra.
2015. aug. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: A Dienest akkor ajánlom, ha még nem tudod, hogy szeretnél e egyetemre menni, vagy nem, tudsz tanulni, de nem akarod, hogy minden időd arra menjen, nem akarsz semmilyen tantárgyat erősebb szinten tanulni (nyelven kívül), nyelvet előröl kezdheted, és a nyelv mindig nagyon fontos lesz, érettségire lesz nyelvvizsgád, azt garantálom, akkor is, ha pl. angolos vagy, de a német előkészítőre mész. :)
2015. aug. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!