Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az első nap a középsuli...

Milyen az első nap a középsuliban/gimiben? Nem voltam gólyatáborban és nem ismerek senkit a leendő osztályomból :s Hogyan szerezzek barátokat?

Figyelt kérdés

2015. aug. 25. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Milyen az első nap? Fura,izgalmas mert új a környezet,új emberek..hogy szerezz barátokat? Könnyen,beülsz egy padba,ahol jóeséllyes már ül valaki(vagy leülsz egy üres padba akkor viszont melléd fog jóeséllyel leülni valaki). Elkezdtek kommunikálni,ilyen egyszerű..legyél nyitott,barátságos és add önmagad :)
2015. aug. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kár kihagyni a gólyatábort, az való az ismerkedésre. De az sem gond, ha nem voltál, viszont arra számíts, hogy első nap nehezebb lesz ismerkedni. Egyszerűen csak menj oda hozzájuk, és kezdj velük ismerkedni: "Szia, XY a nevem, XY helyről jöttem. Te ki vagy, honnan jöttél?" stb..

Mindenkivel válts legalább egy két szót, és akkor majd megtudod, hogy ki az, akivel érdemesebb barátkozni, és ki az, akivel meg kell tartani a tisztes távolságot.

Fontos, hogy légy vidám, és ne "bocsánat hogy itt vagyok" kisugárzásod legyen, ugyanis!!! fontos, hogy te magad mit gondolsz: ott akarsz lenni, és igenis barátokat fogsz szerezni, vagy pedig rászarsz az egészre, és majd lesz valahogy. Hidd el, ha mindenkivel beszélsz legalább egy kicsikét, el fognak fogadni, és legalább tudják, hogy nyitott vagy! Még ami fontos: légy kedves mindenkivel, de senki csicskája ne legyél.

Beszélgess el róla a szüleiddel, hátha ők felnőtt fejjel is tudnak jó tanácsokat adni! Hajrá, menni fog!! :) 15/L

2015. aug. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat de egyébként azért nem voltam gólyatáborban mert nagyon drága volt
2015. aug. 28. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!