Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Budai Ciszterci...

Bogi11 kérdése:

Milyen a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium, és azon belül a tanárok, a közösségi élet, a nyelvoktatás és egyáltalán az oktatás minősége?

Figyelt kérdés
A gimnáziumok ranglistáján nagyon elől van, de ez mennyire felel meg a tapasztalatoknak? Hogy érzik ott magukat a gyerekek? Mennyire korszerű az oktatás? Legjobban annak örülnék, ha odajáró gyerekek, vagy/és a szüleik írnának. Nagy segítség lenne. Helyileg az iskola BKV-val 15 percre van tőlünk, úgyhogy kézenfekvő választás lenne. A magas szintű nyelvoktatás nagyon fontos számunkra.

2015. szept. 20. 17:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Ha egyetemre szeretnél menni utána (és ezt veszem ki), akkor igazából bármilyen iskola jó, ami olyan közepesen erős. A Te elszántságod a lényeg. Én voltam nyílt napon és nem az a jó hangulatú iskola...

És meg kell jegyezni, hogy nem egy kábítószer botrány volt.

Sok ismerősöm jár oda, nem igazán ajánlották, szerencsére nem is mentem oda. Végül a Szent II. János Pál Iskolaközpontba mentem. Nagyon jól érzem magam itt. Iskolába szinte élvezettel járok. Van két nyelvű osztály, amivel a C1-es (C2-es) szintre juttatnak el 5 év alatt.

7-es busz 15 perc alatt elrepít a Kosztólányiról, de igazából számtalan módon meg lehet közelíteni...

Ha van kérdésed nyugodtan küldj privátot nekem.

www.szentbenedekiskola.hu

2015. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, bár én a szülő vagyok. :) Igazából nem közepesen erős, hanem erős iskolát keresünk. A fiam jó képességű gyerkőc, célokkal. Angol középfokú nyelvvizsgája már meglesz, mire gimnáziumba megy, ezért a gimiben már a felsőfok a cél, illetve a német felhozatala. A Szent Imre a 22. az ország gimnáziumai között, a te iskoládat nem találtam a listán, de biztosan az is nagyon jó iskola. Én sajnos nem ismerem. Írnál róla, hogy miért ajánlod? Az ismerőseid miért nem szeretnek a Szent Imrébe járni? Jó lenne a pozitív és negatív tapasztalatokat is olvasni. Köszönöm még egyszer..
2015. szept. 21. 08:25
 3/16 anonim ***** válasza:

Persze megértem, és bocsánat, nem volt nekem elég egyértelmű, hogy szülő vagy...

Hogy nincs fent a listán azt vitatnám :-)

Az ország legjobb (1. hely) két tanítású nyelvű gimnáziuma, aki oda ment azoknak mind sikerült elvégezni a C2-es típusú nyelvvizsgát angolból. Német tanulásra is van lehetőség, például én is haladóban tanulom. Egyik barátom már 2. éve van ott kétnyelvűben és igazából abszolút kezdő volt angolból de volt aki 8 éve tanulta a nyelvet és az sem unatkozott órán... Az a lényeg, hogy most közép és felső fok között vannak, és ha jól emlékszem 2 év múlva teszik le az emeltet.

Na nem azért vagyok itt, hogy ezt az iskolát dicsőítsem :-)

---

Egyik ismerősöm az Imrébe járt és őt igazából kipécézték a tanárok, de volt egy drog ügylet amiből Ő került ki rosszul, miközben nem Ő csak "jelentette" ezt, bár ez már több éve volt.

Na de most megkérdeztem egy most oda járót, neki nagyon tetszik. Bár azt mondta, hogy nem mindegy, hogy milyen tanárhoz kerül az ember, ha felső fokú nyelvvizsgát szeretne...

Ami az Imre mellett szól, hogy van egy hajtás és mivel fenn szeretnék tartani a színvonalat fent is tartják, de elenne, hogy nagy iskola és ettől egy kicsit rideg is.

De az is tény, hogy valakinek nem tetszik a János Pál, bár azok pont a legrosszabb tanárokat és legrosszabb osztálytársakat kapták...

Bár ugye ez minden iskolában előfordulhat.

---

Ugye teljesen egyén kérdése, hogy kinek mi jön be, ezért én azt javaslom, hogy menjetek el a nyílt napokra. Első sorban ott derül ki, hogy tetszik, vagy nem tetszik az iskola.

Nekem ott változott meg a véleményem az Imréről, és akkor tetszett meg a János Pál.

De ha elmegy az Imrébe és nem tetszik és valóban jó jegyei vannak, akkor nem lesz probléma elmenni egy másik iskolába.

---

Még egy végszó: Margitot végképp nem ajánlom, mert valaki a mostani osztályomból 2 napot bírt ki a Margitban, utána visszajött...

2015. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm részletes válaszodat. Elnézést kérek, valóban az iskolád nagyon is előkelő helyen van a rangsorban. :) Megnéztem az oldalt és azt láttam, hogy a gimnázium valóban kicsi, biztosan családias is. Azt nem teljesen értettem, hogy míg a 9. évfolyamban még 3 párhuzamos osztály is van, addig a 10.-ben már csak kettő, és a 11.12.13.osztályokban már csak 1-1, és az is kilétszámú. Elmennek a gyerekek közben? A 13. évfolyam az milyen osztály?

Ami még gond, az az, hogy nem igazán látnánk célszerűnek az angol kéttannyelvűt. Ha már kéttannyelv, akkor német, vagy francia, tehát egy másik idegen nyelv lenne jó.Persze biztosan nem unatkozna az angolon sem.

Azt is látom, hogy az iskola nagyon erősen egy rendhez (Regnum Christi)kötött. Nem ismerem ezt a rendet, bár katolikusok vagyunk. Tudnál írni az iskola ezen oldaláról is valamit? Egyébként te hanyadik osztályba jársz?

Ami a nyílt napokat illeti, azt is megnéztem. Nálatok valóban van, de az Imrében tavaly biztosan nem volt, és most sem láttam kiírva az oldalra. Te tudsz esetleg erről valamit?

2015. szept. 22. 15:27
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia, bocs, hogy tegnap nem válaszoltam, de kevés volt az időm.

Még előzetesben elmondom, hogy az iskola tavaly és idén nagy váltózásokon ment át. Az egyik az igazgató lecserélése volt. Az osztályokról annyit, hogy régen úgy volt, hogy a két nyelvűek 9.kny-esek voltak úgymond 0-ban, és akkor a 13. év volt nekik az 5. De most megváltoztatták és amikor valóban 10. akkor 9.B-sek. És mivel most az utolsó osztály nem járhatott kétszer 12-be, ezért még asszem pár évig van 13. osztály is.

Fölsőbb osztályokban két dolog miatt vannak kevesen: az egyik, hogy sokan lemorzsolódnak, mert nem bírják a tempót, illetve, hogy voltak tanárok akik mondjuk úgy, hogy "érdekesek" voltak. De azóta őket lecserélték. Idén rengeteg új tanár van, például a matek tanár a Fazekasból jött.


Ez a rendből vannak papok és megszentelt életűek (összesen 6), akik minden nap ott vannak esetleg hittant tanítanak. De másrészt vannak beszélgetések, amire bárki mehet, ezek általában egy tanítási órán zajlanak. Illetve havonta 1-szer van mise, de az a legtöbb iskolában is van.


Az Imrében valóban nem volt nyílt nap csak ilyen szülői tájékoztató, az is november környékén volt.


Na de nem akarom, hogy annyira rossz kép alakuljon ki Neked az Imréről, mert tanításilag igazán jó iskola,a közösségről már lehet vitatkozni...

2015. szept. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves és részletes válaszaidat. Megnézzük mindkettőt.. :)
2015. szept. 24. 21:35
 7/16 A kérdező kommentje:
De jó lenne, ha egy Szent Imrébe járó gyerek, vagy szülője is idetalálna!! :)
2015. szept. 24. 21:40
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Oda járok, nagyon szeretem. Jó az osztály, mindenki aranyos.

Az oktatás is szuper, nyelvoktatás is. A tanárok... hát mindenféle van. Mi most a suli legjobbfej tanárát kaptuk ofőnek, akivel úgy haladunk órán, hogy 40 percet röhögünk 5 peret tanulunk, de valahogy mindig végzünk az anyaggal.

Aztán van olyan tanár is, akinél végigírjuk az órát, ínhüvejgyulladást kapunk, de még így is le vagyunk maradva. De összességében szeretem.

2015. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy hányadikba jársz?
2015. okt. 12. 23:16
 10/16 A kérdező kommentje:
Tegnap voltunk az igazgatói tájékoztatón. Sajnos nem tudtunk végig maradni, de a gyerkőcöt nagyon meggyőzte arról, hogy ez kell neki. Az igazgató és a tanárok is szimpatikusak voltak. Sajnos a ténybeli dolgokról nem sok szó esett, tehát nyelvi órák, továbbtanulási eredmények, vagy éppen az, hogy milyen pontokkal lenne esélyünk. Ebből a szempontból a MIG informatívabb volt. Ugyanakkor sok minden tetszett, ami remélem, hogy meg is felel a valóságnak. A családias hozzáállás, az együvé tartozás élménye, hogy a tanárnő azt mondta, szeretik a gyerekeket, egymást és szeretnek itt tanítani stb. Mindenesetre most a fiamnál az első helyen van . De nagyon örülnék, ha további tapasztalatokat olvashatnék.
2015. okt. 20. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!