Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Titeket hány ponttal vettek...

Titeket hány ponttal vettek fel az alábbi gimnáziumokba?

Figyelt kérdés
Az Eötvös, a Madách, a Veres Pálné illetve a Berzsenyi (mind budapesti) érdekelne. Valaki tudna segíteni?

2015. szept. 22. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Eötvösbe nagyon nehéz, humán szóbelire 79 pont központi kellett minimum, plusz max hozott pontok. És ha maxos lett a szóbeli, akkor sem vették fel az illetőt. Természettudományosra és matekra kicsit több kellett, angol haladóra is, haladó németre ugyanannyi, mint humánra. 4,5 átlag alatt nem hinném, hogy bárki be tudna kerülni, hacsak nem ír majdnem hibátlan központit. Szóval olyan minimum 4,7-8 átlag kell, és 80 feletti központi, max. szóbeli.

Madách: 70-75 pont körül már behívják az embereket, ide is 4,6-7 átlag kell, illetve a szóbelit nagyon nézik, mert viszonylag (!) sok embert hívnak be, hátha nagyon jó, és megcsillogtathassa a tudását. A szóbelin főleg a szimpátia számít, az angol és a magyar része is egyszerű. Én a magyarra 40-ből 32t, angolra 40-ből 34-et kaptam anno, ami nagyon kevés, azóta sem tudom mit rontottam el, pedig azt hittem, nagyon jól sikerült a szóbeli.

Berzsenyi: minimum 68-70 pontos központi, és 4,6-7 feletti átlag. Ide is viszonylag sok embert hívnak be, de azért van egy határ. Minden tagozatra más szóbeli kell, és igyekezni kell a maximumot teljesíteni, de 40-45 felett már szinte bent vagy, hogyha a jegyeid meg a központid is olyanok. Humánra kevesebb, biosz-kémiára, nyelvire kicsit több matekra és fizikára meg a legtöbb pont kell.

2015. szept. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a Veres Pálné.

Szóbelin a szimpátia számít, meg a magabiztosság, mert minden magánügyi dologba belekérdeznek, ami rosszul érinthet, de ha magabiztos vagy, akkor okés a dolog. Szövegértésnél is vigyázni kell pl.: hogy mondod a 3,2-t (három egész két tízed), ilyesmi. Központi minimum 75 pont, min. 4,7-8 átlag kell a szóbelihez, mert mondjuk egy fizika 4-esért már levonnak a pontjaidból.

2015. szept. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon sokat segítettél? Amúgy hova jársz?
2015. szept. 23. 17:57
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
A Berzsenyibe egy baratnom 80 pontos kozpontival,kituno bizonyitvannyal es max.pontos szobelivel kerult be human tagozatra.
2015. szept. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
VPG-be járok. Az írásbelim 80 pont körül volt, a szóbelim max pontos lett, de tavaly már emelték a ponthatárokat
2015. szept. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 éve berzsenyis vagyok, és b-s ahova eléggé nehéz bekerülni állítólag meg tapasztalataim alapján elég nehéz is a suli, szóval a lényeg:

73 pontosat írtam és szerintem a szóbelis beszélgetés sem volt túl jó...

a jegyeim 4,8/4,5/4,9/4,7 voltak 4 év alatt... remélem segítettem, amúgy hihetetlen egy suli,nagyon jó, csak 10-szeres a túljelentkezés(asszem érthető)

2015. okt. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Engem 4.6os átlaggal 89 pontos központival(42 matek 47 magyar, nem tudom h csináltam :'D) mentem el szóbelizni a madáchba meg a VPGbe. Mindkettőnél elég jol szóbeliztem(a pontokra mar nem emlékszem) A madáchba 23. voltam az ideiglenes listán egyszóval simán felvettek volna...nos a vpgben 43.voltam a rangsoron es most büszke tanulója vagyok, ajánlom neked nagyon jó iskola ;)
2015. okt. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
MIG, 80, szóbelin valami 5 pontot veszítettem kb, 4,8
2015. okt. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Az Eötvösben tavaly matek tagozaton 135 ponttól volt a szóbeli és kb. 183 ponttal lehetett bekerülni.
2015. okt. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Madách, 82 pont szóbelin 2 pontot veszítettem és a hozott pontoknál is gy pontot veszítettem
2015. okt. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!