Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnök szakma kitanulása?

Gépészmérnök szakma kitanulása?

Figyelt kérdés

Üdvözlet! :)


Gépészmérnöknek tanulnék jó ötlet az én koromban? Mindig is szerettem rajzolni, vagyis inkább tervezni. Szakmai rajz órán amit az asztalossághoz tanultam én voltam a legjobb az osztályban.


Nem tudom sokat a gépészmérnökségről, de úgy tudom hogy a szakmai rajz, a gépek, alkatrészekkel van összefüggésben.


Nos én most 27 éves vagyok, úgy tervezem hogy 1 évig tökéletesítem az angolom, 2 év alatt leteszem az érettségit és utána megyek főiskolára/egyetemre.


Az érdekelne, hogy az én koromban érdemes lenne-e belevágni? Sokat gondolkoztam mit tanuljak és ennél kötöttem ki. Persze a kereset se másodlagos. Eleinte a programozáson gondolkoztam, de úgy érzem ez jobban érdekelne. Azonban a korom miatt félek kicsit, hogy hátrány lenne. Vagy itt a tudás számít nem a kor mint a programozásban vagy mint a szépségiparban?


Belefogjak?

Ha elvégzem lesz munkám vagy csak egy papírom amivel nem tudok mit kezdeni?


2015. nov. 29. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Fizika, matekot tudnod kell rendesen, rajz és tervezési tehetség még csak 20%.


Sokat segítene kommentelőknek, ha leírnád ezen tantárgyakhoz hogyan viszonyulsz.


Ha meg nem vagy belőle jó, az elméleti mechanika / dinamika részekbe bele fogsz halni. De elhatározás kérdése szerintem is.


És sosem késő, még nem vagy 30 fiatal felnőtt vagy, még most kezdj bele mindenképp, ha nagyon akarod

2015. nov. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Fizika, matekot tudnod kell rendesen, rajz és tervezési tehetség még csak 20%."


Nálunk annak idején a ~60 tantárgyból 5 tantárgy volt, ami géprajzzal, gépszerkezetek és gépelemek tervezésével foglalkozott és aminél számíthat, ha van hozzá tehetséged. Ez a tanterv 8%-a.


Ha gépészmérnök pályát szeretnéd választani, akkor kőkemény matek és fizika tanulmányok kellenek hozzá. Nálunk a tárgyak kb 70%-a matek és fizika nélkül lehetetlen küldetés lett volna. Van egy pár tárgy, aminél elég leülni és 1-2 hét alatt be lehet vágni, mert elméleti dolgokról szól. De, ha valaki el is szeretné végezni a szakot, jobb ha ilyen dolgokkal tisztában van.


Kezdésnek nagyon jó ötlet, hogy leteszed az érettségit. Ott már kiderülhet mennyire van affinitásod hozzá. Ha rosszul sikerül a matek érettségid, akkor egyrészt fel sem vesznek, másrészt ha valahogy bekerülnél, akkor is valószínűleg sosem végeznéd el. Nálunk annak idején volt aki 2-es érettségivel bekerült, nem kell mondanom, hogy pár hónap múlva sose láttuk. De olyan is volt, akinek már a legelején óriási gondjai voltak, de 2-3 évet elhúzott az életéből a próbálkozással és vergődéssel. Ezt semmiképpen sem ajánlanám.

Ha jól sikerülnek az érettségi tárgyak és magabiztosan felvesznek, akkor sok sikert a továbbiakban, affinitásod megvan hozzá, onnantól már csak szorgalom kérdése, hogy sikerül-e. :)

2015. nov. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szóval az életkor, mármint hogy 30 évesen kezdem az nem akadály? :)
2015. nov. 30. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!