Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztályzó vizsgát kell tennem?

Osztályzó vizsgát kell tennem?

Figyelt kérdés
A mai napot is beleszámítva 126 igazolt mulasztott órám van/volt eddig. Ez úgy van, hogy 1 órával túlléptem a fél évre felhasználható hiányzásokat? Kérem ne tessék rosszra gondolni, nem lógok, csak elég gyenge az immunrendszerem.

2015. dec. 4. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Félévi osztályozó vizsga szerintem nincs, az csak egy értesítő, hogy hogy teljesítettél eddig. Ahhoz, hogy bizonyítványt kapjál év végig osztályozó vizsga nélkül 250 óránál kevesebbet kell hiányoznod. Egy adott tárgyból pedig max. 30 %-ot hiányozhatsz.
2015. dec. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De inkább nézd az iskolai szabályzatokban/kérdezd meg az oszt. főnököt
2015. dec. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Ez kifejezetten megnyugtató, de az ofő Biztos akar majd beszélni velem róla.
2015. dec. 4. 08:44
 4/7 anonim ***** válasza:

250 körül van egy évben. Nem osztják félévekre.

Azonban az iskolák nem úgy működnek, hogy ha eléred azonnal repülsz.

Arra próbálnak meg hajtani, hogy meglegyen mindenből a 3 jegyed, és ők majd elintézik a könyvelést. Mármint nem írnak be hiányzónak sokszor.

Ezt főleg akkor csinálják ha betegség miatt hiányzol sokat.

2015. dec. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez közokirathamisítás, ne vádold az iskolákat azzal, hogy ezt teszik. A 250 óra nem jelent kötelező osztályozóvizsgát. Akkor tetetnek, ha a tanulónak nincs elég jegye ahhoz, hogy leosztályozzák. Tehát az iskola, az egyes tanárok döntése.
2015. dec. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem már most van mindenből minimum 3 jegyem.
2015. dec. 4. 13:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem vádolom az iskolákat. Mivel látom, és tudom, hogy így működik! :) Ergo csak az igazságot írom le. :)
2015. dec. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!