Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A berettyóújfalusi Arany...

A berettyóújfalusi Arany János Gimnáziumot vagy a debreceni Tóth Árpád Gimnázium jobb? Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyáékkal most nem nagyon tudunk dönteni. Ha az Aranyba járnék, nem kéne kolisnak lennem, de azt hallottam, hogy gyenge iskola. Ez igaz? Eddig minden évben kitűnő voltam, és humán szakra szeretnék menni, egy erős iskolába. Szerintetek az Arany erre a célra megfelelő?

A Tóth Árpádról sok jót hallottam,de igazából arról se tudok sok mindent. Ha oda megyek, akkor kolisnak kéne lenem, de ezt meg anyáék ellenzik. Ti melyiket ajánlanátok? Melyik jobb?


A válaszokat előre is nagyon-nagyon köszönöm :)



2016. jan. 12. 19:27
1 2
 1/15 TumblrFamous11 válasza:

Szia! az aranyról nem tudok semmit

a TÁG viszont egy igen jó iskola, de nagyon függ hogy milyen osztályba kerülsz! ha jó az osztály minden egy leányálom, de ha nem akkor nem olyan élvezetes..

Függetlenül attól, hogy szerintem a Fazekasba nem olyan jó a humános képzés mint a reálos megéri oda is jelentkezni!

A koli miatt ne aggódj!

valószínűleg sok osztály/évfolyam társad is kolis lesz mivel elég népszerű iskola, lesznek biztosan ismerősök

a kaja is megszokható, és a szilenciumhoz is hozzászoksz

a zuhanyzás viszont mindig ugyan olyan tré marad :s

2016. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ekkora mákot! :D Aranyban végeztem, és humános voltam.

S ismerem hellyel közel a TÁG-ot is.


Szóval az Arany az az iskola, ahol nagyon jó alapokat lehet szerezni, de csak akkor ha olyan hatalmas szerencséd van, hogy a legjobb tanárokat kapod meg.

Ha bejön a legjobb tanári beosztás, akkor egy TÁG-os soha nem ér a közeledbe.

A TÁG meg alapból jó. Szóval ha nincs szerencséd akkor is jó leszel. Méltán híres suli, itt Hajdú-Biharban.


Aranyba akkor éri meg menni, ha töri tanárnak Vatait, vagy az Igazgatót kapod. Magyar illetve angolra kizárólag az igazgató helyettest ajánlom. Ha nem őt kapod meg angol tanárnak, keveset fogsz tudni..

Aki még jó volt az elment már nyugdíjba. A mostaniak meg nem sokat érnek..

Matekhoz Kovács Anna. Nagyon kegyetlen tud lenni, de megköszönöd neki az érettségi előtt.

Többi tanár kb. mindegy.

Az iskola maga amúgy jó hely. Sok program van. Szép a suli, jól felszerelt.

Vannak jó tanárok, akik talán a legjobbak a megyében.

De sok gyenge is..

Igen, a német nyelv tanárok meg jók! :)


Az se mindegy hol voltál kitűnő, 2-es vagy 3-as, esetleg 5-ös?


Koli sokszor eltud vinni más irányba ezt számold bele. Könnyű elhanyagolni a tanulást, és nehéz tanulni... ha nem elég a kötelező idő.


Azonban így összességben, mivel az arany beosztása nem 100%-os, csak akkor derül ki amikor megkezded az első napod a TÁG-ot ajánlom.

Bár megjegyzem, hogy jó esélye van az "Álom" beosztásra a jövő évben a humánosoknak, mert most ballagtat pár olyan tanár, vagy egyel feljebb oktat, és pont az újakat fogják most megkapni. :D

2016. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

1-es,lefogadom,hogy te sem a Fazekba jarsz.

Egyebkent szerencse kerdese,minden suliban vannak nagyon jo es szornyu tanarok is.

2016. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ugyan kolis nem vagyok, de TÁG-os igen.

🎓 Akkor válaszd a TÁG-ot, ha suli után akár több órát is hajlandó vagy majd tanulni. Persze ez nem a 0. nyek évben lesz jellemző.:p

🎓 Egy kis szorgalom, versenyszellem sem lesz hátrányodra.

2016. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 bszandika28 ***** válasza:
A TÁG-ot ajánlom minden téren.:) A kolihoz hozzá lehet szokni.:)
2016. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Én az Aranyban végeztem néhány éve. Az iskola jó és a tanárokkal sincs semmi probléma én úgy gondolom bár hogy őszinte legyek vannak olyanok akik nem tanárnak valóak de ilyet minden helyen tapasztalni fogsz. Az iskola színvonalát az oda bekerülő kölykök rontják el. A TÁG is előbb utóbb tele lesz ilyen gyerekekkel. Egyre hamarabb gondolják azt magukról hogy ők az istenek. Az Aranyban szerintem a humán tagozatos osztályok nagyon jó közösségek szoktak lenni. Katonáné tanárnő vagy akár Mózsikné tanárnő is nagyon nagyon szuper osztályfőnök lehetnek. Én sajnálom is hogy nem őt kaptuk anno.
2016. febr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
arany egyaltalan nem gyenge.. epp az sokat kell tanulni.. magas az elvaras. (tanar fuggo)
2016. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Én viszont pont úgy gondolom hogy nem egy erős iskola habár én a közgazdasági részéről tudok csak véleményt mondani. Az viszont teljesen biztos hogy az iskola közösség pocsék és valószínűleg az is marad a továbbiakban is. Azok a hatalmasnak nevezett programok általában senkit sem érdekelnek igazán. Van 1-2 ami tényleg nagyon szuper viszont Debrecenben már az is majdnem annyit ér ha csak az utcára kimész vagy a plázába.
2016. máj. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Közgáz részt ne hasonlítsd össze a gimis résszel. Ég és föld. Közgázon a követelmény kb. fele annak amit a többiektől elvárnak.

Iskola közösség pocsék? Az mindenkinek a saját problémája ha nem veszi ki a részét a programokból, stb. Más suliban sem jobb.

Pláza? Utca? Ez jelenti a programot nálad? Ott már baj van...

2016. máj. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Mert at utcán sétálni vagy plázázni nem program?? :D ne legyél már nevetséges :D az is kamu hogy a követelmény a fele a gimisnek :D KEVESEBB valóban de azért ne túlozzunk már :) ha jól tudom márpedig elég jól tudom pluszt is kapsz a közgázon a sima gimihez képest hiszen ott nem tanusz statisztikát gépírást és közgazdasági alapismereteket mikro és makroökonómiát. Más iskolát sem fényeztem soha ezt sem fogom nem is lehet. Nem azt mondtam hogy rossz csak felsoroltam néhány az egykori osztályunk és még néhány ember által vélt problémát hiányosságot. Vannak dolgok amik hiányoznak. És ezeket nem azért írtam le hogy vitatkozzak veled.
2016. máj. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!