Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szent László gimiben van...

A Szent László gimiben van lehetőség arra, hogy a tömegkommunikációs szakon egy évet ne angolul tanuljak (előkészítő), hanem valami más nyelven? + egyéb kérdések a gimiről

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Szent László gimibe szeretnék felvételizni, csak lenne egy kis probléma. A tömegkommunikációs szakra szeretnék jelentkezni, de valahol azt olvastam, hogy angol nyelvi előkészítő van (itt, a gyakorin írta valaki). Azt szeretném kérdezni, hogy ez igaz? Vagy ha igaz, angol helyett lehet más nyelvet választani, és tanulni? Ha pedig nem, mennyire az alapoktól kell kezdeni a tanulást?

Még érdekelne pár dolog: milyen programok vannak a suliban? Cserediák programnál (ha van olyan) angol nyelvű diákokkal kell találkozni? Lányhoz lányt osztanak be? Hányadikban van ez a fajta program?

Plusz, ha valaki megszán, további infókat is íratna a suliról. (Nem kérem a suli linkjét, azt már megnéztem, de nem találtam rajta a kérdéseimre a választ.)

Modortalan válaszokra nem vagyok kíváncsi.

Köszönöm, ha valaki segít. Ha valaki esetleg odajár, azt is leírhatná, hogy milyen a közösség! Ja, és hogy csak fiúk jelentkeznek a tömegkom. szakra? Vagy mekkora az arány?

Köszönöm!! :))



2016. jan. 16. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Programokkal kapcsolatban: gólyabál, UNESCO, kampány, Lászlós nap, ezek szerintem a legjobbak, és vannak a "kisebb" események, mint a kerti parti, sportnap, satöbbi.

Van cserediákprogram, de mindig változik, hogy milyen nemzetiségű diákok vesznek részt benne, tavaly görögök voltak, idén németek - de a program nyelve angol. :) Igen, igyekeznek lányhoz lányt osztani, de végső esetben (szerintem) senki nem lépne vissza azért, mert ellenkező nemű kerülne hozzá - ezt is csak akkor kérik, ha tudnak külön szobát biztosítani a párnak. Szerintem azért meg tudják oldani, hogy fele-felére jöjjön ki az arány, nem hiszem, hogy gondot okozna beszervezni egy hiányzó személyt.. :) A standard cserés év a tizedik, de úgy tudom, belgákkal is van valami program, talán tizenegyedikben? Ezt nem tudom pontosan.

Bocsi, hogy a tömkomos kérdésekre nem válaszoltam, de nem F-es vagyok, nem vagyok teljesen biztos a dolgokban és nem szeretnélek félrevezetni - annyit tudok biztosra mondani, hogy van nyelvi előkészítő, és én eddig csak angolról tudtam.

Külső szemmel összeszokottnak tűnnek, és akkor is együtt tudnak működni, ha konfliktusuk van egymással. Mondhatni "muszáj" nekik, hiszen náluk elengedhetetlen a rugalmasság és a csapatmunka, így megtanulnak alkalmazkodni. És mivel nagyban hasonlít az érdeklődési kör, szerintem mindenki megtalálja a társaságát. :)

Az viszont szerintem kacsa, hogy csak fiúk jelentkeznek tömkomra, ott inkább a lányok vannak többségben, viszont az infósoknál általában több a fiú, így nagyjából kiegyenlítődik az arány az osztályban.

Remélem, tudtam segíteni! :)

2016. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél, köszönöm szépen!! :))
2016. jan. 17. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!