Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatika érettségi?

Informatika érettségi?

Figyelt kérdés
Nehéz vagy könnyű? Ha a 2 es is elég azt könnyen meg lehet szerezni?

2016. jan. 17. 14:10
 1/3 lio77 ***** válasza:
Kell egy kis gyakorlás hozzá,de ha a kettes elég nem fogod összetörni magad:D Nézd meg az előző feladatsorokat,néhányat csinálj meg,és meglátod:)
2016. jan. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Középszintű érettségi:

80–100% - jeles (5)

60–79% - jó (4)

40–59% - közepes (3)

25–39% - elégséges (2)

0–24% - elégtelen (1)


Emelt szintű érettségi:

60–100% - jeles (5)

47–59% - jó (4)

33–46% - közepes (3)

25–32% - elégséges (2)

0–24% - elégtelen (1)


Ha egy kis gyakorlással ennyit (25%)nem tudsz összeszedni akkor szégyelld magad :)) Fenn vannak ez előző évek feladatai a neten, megoldással együtt.

2016. jan. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én tavaly előrehozott érettségit csináltam belőle, ami 74% lett (középszint).


Voltam bent kb 2 infó órán, de akkor is csak elméletet vettünk. Megcsináltam a különbözetit és utána már be se jártam.

Írásbeli (gyakorlat) előtt 1 nappal (!) kalózkodtam le a Microsoft office csomagot és kezdtem el gyakorolni :D


Szövegszerkesztés, HTML, prezentációkészítés nagyon könnyű. Táblázatkezelésnél már gondolkodni is kell egy kicsit.

Szerintem az adatbázis kezelés a legnehezebb... Az érettségi napján felkeltem 5-kor és próbáltam az Acces feladatokat megcsinálni (nem sok sikerrel). Végül élesben se ment, 1-2 pontom lett ezen a részen.


A szóbelire is hasonlóan "sokat" készültem. Reggel 8-kor volt a gyűlés, ahol kiosztották az időpontokat (hogy ki mikor fog szóbelizni). Mivel én voltam csak aki előrehozottat csinált, így tudtam, hogy utolsó fogok lenni és lesz időm átnézni a témaköröket. Délután 3 fele kerültem sorra, és addig szépen átbírtam tanulmányozni az anyagot. A szóbelin 2 pontot vontak le, mert egy kérdésre nem tudtam pontosan válaszolni.


A legkönnyebb ebből a tárgyból érettségizni, DE azért ne becsüld le és gyakorolj sokat! Én félvállról vettem a dolgot, mert nem volt rajtam akkora nyomás, hiszen ha nem sikerült volna, akkor idén megint megpróbálhatnám.


Itt egy nagyon hasznos oldal, ahol videóval mutatják meg, hogy is kell az érettségi feladatokat megoldani: [link]

2016. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!