Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE francia szakára hány...

Az ELTE francia szakára hány emelt szintű érettségi szükséges? Mi a ponthatár? Egy nyelvvizsga elég?

Figyelt kérdés

2016. febr. 7. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:

felvi.hu

[link]


tavalyi ponthatárok: [link]

Az idei július végén derül ki.

2016. febr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

én is oda jelentkezem! :)

kell egy emelt érettségi franciából, a másik lehet egy másik nyelv, vagy magyar, töri, stb... de egy emelt a kötelező. (ha spanyol szakra mész, akkor spanyolból, stb...)

a ponthatár tavaly 319 volt, tavaly előtt is 400 alatt, szóval nem para

a nyelvvizsga pedig attól függ milyen eredményeid lesznek az érettségin ezt ki tudod számolni a pontszámító kalkulátorral

2016. febr. 8. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom tudod-e, de ha franciából van nyelvvizsgád az nem számít bele a pontozásba, mert megkapod az emelt érettségiért a +50 pontot ha elérsz egy bizonyos százalékot. Ha jól emlékszem 45. Más nyelvből viszont beleszámít. Pl. francia emelt +50 pont, angol nyelvvizsga +28 pont.
2016. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is ezen a szakon vagyok. Szerintem a legjobban úgy jár az ember, ha két emeltet tesz abból, amiből a francián felül még számolnak (másik nyelv, magyar, töri, humán tárgyak) és ugye a franciából. Így megkapod a 100 pluszpontot, és csak ezt a két érettségidet fogják figyelembe venni, nem kell így nyelvvizsga sem, de azt meg úgyis kapsz az emelt franciával. Én így csináltam francia-törivel, és jól jöttem ki, csont nélkül benne voltam a 319-ben, abban aztán mindenki. De azért attól, hogy ilyen könnyű bekerülni, ne bízzátok el magatokat, tessék lelkiismeretesen nyomni a franciát, mert itt már ez nem érdekli az oktatókat, hogy hogyan kerültetek be, B2 tetejéről- C1 aljáról indul itt a dolog. ;)

Ha van kérdés vagy kíváncsiak vagytok a szakra magára, nyugodtan írjatok! Sok sikert!

2016. febr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ezen a szakon vagyok, bármilyen kérdésre szívesen válaszolok.

A francia emelt kötelező, de tényleg érdemes másból is megcsinálni, ha mondjuk minort szeretnétek. És ugye a pontok tekintetében se mindegy.

A ponthatár pedig 320 körül volt, ha jól emlékszem, szóval kicsit sem vészes.

N'hésitez pas à me contacter ! :D

2016. febr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, épp csak az első mondatát olvastam először az előttem szólónak, nem akartam ismételni. Pardon.
2016. febr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!