Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Berzsenyi Dániel -, vagy...

Berzsenyi Dániel -, vagy Szent László Gimnázium?

Figyelt kérdés

Mindkét suli nagyon szimpatikus. A Berzsenyiben leginkább a humán és a nyelvi szak érdekel, a Lászlóban pedig a tömkom, illetve a kéttannyelvű olasz. Van, aki esetleg valamelyik suliba jár? Ha nem arra a szakra, az lényegtelen, viszont, ha valaki pont igen, akkor a szakkal kapcsolatos tapasztalatait is megírhatná. :)

Ami érdekel:

- jó és rossz tulajdonságok

- tanárok, diákok, az igazgató

- az épület (vagyis, hogy hány emelet van, milyenek a termek, stb.)

- programok

- egyéb ;)

Köszönöm, ha valaki válaszol! Ha akár csak egy pici dolgot is tudtok a gimikről, azt írjátok le! :))



2016. febr. 10. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Olaszban a László a jobb, egyébként rangsorilag a Berzsenyi :)

Egyébként nem tudok nem elfogult lenni, berzsenyis vagyok XD

A közösség nagyon jó, de az tapasztalatok alapján a Lászlóban is. A tanárok baromi színvonalasan tanítanak, ugyan humánon a reál tárgyaból is követelnek rendesen, de tudomásul veszik, hogy nem vagyunk olyan jók, mint a matekosok. Az iskolában fele-fele megoszlik a fiú-lány arány, természettudományi és matek tagozaton a fiúk vannak többségben, míg nyelvi és humán tagozaton a lányok.

2 emelet van + földszint. A földszinten található az informatika-termek (2 van, jól felszerelt gépekkel, interaktív táblával), énekterem, rajzterem, és a természettudományos laborok is itt vannak. Első emeleten osztályterem nagyságú termek vannak, általában itt vannak az általános tantárgyak órái (pl. földrajz, magyar, töri, matek stb.) A 2. emeleten is van pár osztályterem, illetve a kis csoportos nyelvi termek, ahol körbe vannak rakva az asztalok. Majdnem az összes teremben van interaktív tábla. A földszinten van sokkötetes könyvtár is.

Humánon kötelező latint tanulni! De amúgy nem gáz, nem követelnek szerintem annyit, meg főleg fordítani tanulunk.

Az osztály két részre van osztva infóból/matekból/latinból, névsor szerint. Termtud/matek osztályokban szintén így van, csak a fizikások erősebben tanulják a matekot, mint a biosz-kémiások. A matekosoknál szint szerint vannak szétosztva a matek csoportok.

Az angolt 3 csoportra szétosztva tanuljuk. A termtudosok a matekosokkal vannak együtt, ott 4-5 csoport szokott lenni. Nyelvin két csoport van, egy jobb meg egy rosszabb.

Igazgató jelenleg nincs, még zajlanak az igazgatóválasztások, de jelenleg az eddigi igazgatóhelyettes az igazgató.

Programok: Berzsenyis szülinap (szeptember végén), Mikulás-parti (decemberben), most idén elvileg lesz először Valentin-napi cucc, de nem tudom, ebből végül mi lesz; Non-stop, Berzsenyis napok és témahét :) Aránylag sok programunk van. Ja és persze a gólyatábor :) Örök élmény, és tematikus! :D


Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátban :) Ott bővebben tudok mesélni, mert most pár dolgot nem írtam le, ami még így érdekes lehet :D

2016. febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Ment a zöld kéz. :)
2016. febr. 11. 20:06
 4/6 anonim ***** válasza:
En is pont ezeket a szakokat jeloltem be :) Neked hany pontod van?
2016. febr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ezt a két sulit jelöltem. Berzsenyi: olasz-angol, Szent László: olasz kéttannyelvű.
2016. febr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szent laszloban iszonyatosan nagyon nagyon nagyon jofej minden egyes ember a tanarok is kedvesek es jo a humoruk a diakok meg olyanok mint a testvereid csak nem egyutt laktok. A programokat mar nem is tudom hogy fenyezni (es nem is nagyon reszletezem mert en is ezt jeloltem meg). Olaszon 3 csoport van es iden a 9.cben ( a leggyengebb csoportban nagyon sok volt a felevi harmas) szoval aki nincs hozzaszokva a napi nyelvtanulashoz az inkabb gyengebb gimibe menjen nyelvre vagy humanra emelt nyelvvel. Az igazgatot en nagyon kedvelem habar a pokerface nehezen atlathato... XD. Viccen kivul ez a ket legjobb tarsasaggal rendelkezo gimi (a vorosmartyban is eleg jo de ott az eg egyyadta vilagon semmit sem tanulnak)
2016. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!