Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri mechatronikai mérnöknek...

Megéri mechatronikai mérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés
Megéri szerintetek mechatronikai mérnöknek tanulni? Mennyivel nehezebb mint a gépészmérnöki? Óbudai vagy Szegedi egxetemet lenne érdemesebb választanom?

2016. febr. 14. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem nehézség, hanem érdeklődés kérdése. A mechatronika egy hibrid tudomány, a villamosmérnök és a gépész szakma között. Főként robotikával, folyamatszabályozással, automatizálással foglalkozik. Szerintem minden, ami mozog és elektronikus, ahhoz valamilyen szinten ért.
2016. febr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyire igaz az a közhely, hogy "a mechatronikai mérnök mindenhez ért egy kicsit, de semmihez sem igazán"?
2016. febr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem igaz. Ez egy olyan szakma, ami éppen próbál kiválni a műszaki szakmákból. A villamosmérnöki szakma is a gépészből vált ki és most már elég önállónak mondható, főleg az elektronika fejlődése miatt.
2016. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

én mechatronikai mérnökit végeztem, és egy kicsit egyet kell, hogy értsek #2-essel.


Nem érzem azt, hogy túl magas szintű ismereteim lennének gépészetből vagy elektronikából. Ha most kéne választanom, lehet inkább villamosmérnökire mennék.


Persze el lehetett helyezkedni ezzel a végzettséggel is, már diplomaosztó előtt volt állásom, de szerintem ez a szak tipikusan az, aminek jobb a híre, mint amilyen tudást valójában ad.

2016. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsó válaszoló te hova jártál? Tudnál egy kicsit írni az adott egyetemről?
2016. febr. 14. 19:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pannon Egyetem, kerüld el messziről, főleg a mechatró MSC részét... :D


de tényleg, MSC-n csak az időt basztuk el.

2016. febr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Végül Óbudát jelöltem elsőnek. Néztem a tantervet és feltűnt, hogy csak 2 félév matek van(matek 1 és matek 2), lehetséges ez? Máshol 3 félév szokott lenni ha jól tudom.Nem baj természetesen,csak akkor itt annyival kevesebb az anyag,vagy csak szimplán 2 félévbe bele sűrítik?
2016. máj. 31. 22:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

ránéztem én is, lehetséges, igen.

Pl. nekünk meg nem volt 3 félévnyi gépszerkezettan. (hozzáteszem, szerencsére :D )

2016. máj. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!