Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik budapesti sulit válasszam?

Melyik budapesti sulit válasszam?

Figyelt kérdés

Mindenképp gimi és biosz, kémia, természettudomány, mert orvosira szeretnék majd menni.

Kinéztem pár sulit. Kölcsey, Leövey, Móricz Zsigmond, József Attila gimnázium. Ha tudtok mondanátok ezekről véleményt? Teljesen jó tanuló vagyok.



2016. febr. 14. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

milyen lett a felvételid? mert ha jó 60-70-80 akkor ezeknél sokkal jobb iskolákba is felvehetnek.

ezek annyira nem jók(országosan talána móricz a legjobb, 60valahányadik)

2016. febr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

A Kölcsey főleg nyelvben erős, a többi képzés nem annyira színvonalas, vagy eredményes. Az egyik ismerősöm odajár és szerinte nagyon jó a közösség.

A Leövey közösségéről nagyon negatív dolgokat hallottam ismerősöktől. Nem túl erős, kitűnővel+50 ponttal simán behívnak, bármelyik szakra, 70 felett felelésmentességet kapsz.

JAG sem túl erős.

A Móriczot nem nagyon ismerem.

Milyen lett a központid?

2016. febr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A központidra és a jegyeidre én is kíváncsi lennék, annak fényében több információval tudnék szolgálni, hogy melyikbe van több esélyed :)


Vélemények (rangsori erősségben írom az iskolákat):


1. Móricz

- Kissé sznob iskola, sok a cicababa, de elvileg ha barátságos vagy, te is megtalálhatod a klikkedet :) Országos 70. a középiskolai rangsorban. A tagozatokat gondolom tudod, milyen indul. A tehetséggondozást és a felzárkóztatást egyéni és csoportos foglalkozásokkal biztosítja.

Szakkörök: biosz, kémia, német, olasz, média, könyvtár, rajz és szép kiejtés-irodalom

Szaktantermek: biosz, földrajz, kémia, fizika, történelem, informatika, ének, rajz, mindegyik jól felszerelt. A könyvtár 30 ezer kötetes.

Külföldi tanulmányi utakat, diákcseréket is szerveznek, partnerkapcsolatok: Ausztriában, Spanyolországban, Olaszországban, határon túli magyarlakta területeken.


2. Kölcsey

- Ugyan idén nincs benne a top 100 gimnáziumban, de tavaly benne volt, meg azelőtt is. Szerintem kb. egyszintű lehet a JAG-gal, személy szerint kicsit erősebbnek mondanám. Nyelvben erős iskola, főleg franciában. A nyelvtanárok egytől egyig színvonalasak. A töritanár, mikor voltam, eléggé lassan, unalmasan tanított, a diákok nem figyeltek, telefonoztak az óráján, de mikor felszólítottak valakit, és nem tudta, tök jól összeszedte a közösség a helyes választ :D Szóval a közösség is jó itt. Főleg humános iskola.

A többi tantárgy tényleg nem erős, szóval humán + nyelv főleg.

Szakkörök: színjátszó, francia színjátszó, rajzszakkör (egyébként rokonom a rajztanár :DD), vitakultúra-foglalkozás, énekkar, zenekar.

Tehetséggondozó és felzárkóztató foglalkozást itt is biztosít az iskola.

Sportlehetőségek: atlétika, foci, kosárlabda, röplabda, úszás

Testvériskolák: 2 francia, 1 szlovák

Szaktantermei, nyelvi termei, médiaterme van, saját menzával, sportudvarokkal rendelkezik. 2012-ben elnyerte a legjobb köznevelés típusú sportiskola címet.


3. József Attila Gimnázium

- Szintén inkább humánosabb, nyelvisebb suli. A reálosabb tantárgyakat gyengébben oktatják.

A nyelvi előkészítőn heti 15 órában tanulják a diákok a célnyelvet. Fontos mindegyik nyelvi csoportnál, hogy a diákok megismerjék a célnyelvi kultúrát, és a gimnázium alatti minimum 1 nyelvvizsga. De átlagban az első nyelvből normál 9.-re mindenkinek megvan a közép, míg gimi végére a felsőfok. Gimi végére második nyelvből minimum a középfok a cél.

Külföldi tanulmányutakat és diákcseréket ez az iskola is szervez.


4. Leövey Klára Gimnázium

- Barátnőm ott médiás, szerinte jó a közösség, de valahogy én nem azt tapasztaltam, mikor ott voltam. Az osztályközösségek még talán jók, de az évfolyam jóformán nem nagyon szocializálódik. A tanárok közül van, aki színvonalasabban tanít, van aki lassabban, unalmasabban. A természettudományi labor baromira jól felszerelt, tudtommal nem rég újították fel. Szóval van egy csomó új felszerelés, termtudon labor gyakorlatok is vannak, szóval ebből a szempontból a Leöveynek is van előnye :D

2016. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
A Berzsenyi biosz kémián nem gondolkodtál? Én oda jelentkezek elsőnek és szerintem nagyon jó suli.
2016. febr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után a Fazekast meg se merem említeni :D de ha van kedved, gyere nyugodtan, egyáltalán nem olyan a suli, mint azt sokan modnják :)
2016. febr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!