Madách szóbeli?

Figyelt kérdés
sziasztok! A Madách Imre Gimnáziumban hogyan zajlik a szóbeli? Ha valaki már volt tud pár tanácsot adni? Ugye kell vinni címzettlen borítékot és hogy az mire kell? Azt hallottam hogy majd ott a tanárok előtt kell megcímezni,ez igaz?

2016. febr. 19. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, dehogy kell a tanárok előtt megcímezni:) Arra amiatt van szükség, hogyha fölvesznek, akkor postai úton is értesítenek, egyet neked küldenek, a másikat pedig az iskoládnak. Majd a Madách megcímezi.

A szóbeliről: az idegen nyelvi résznél először megadott mondatokat kell írásban befejezni, ki kell választani egyet és a mondathoz kapcsolódó témáról beszélni, kérdezgetnek hozzá, de nem kell megijedni, nagyon alap szókinccsel is lehet boldogulni:) A magyarnál egy húzott képről kell beszélni, majd kicsit rólad is érdeklődnek, mit szeretsz csinálni a szabadidődben, esetleg miért szimpatikus neked a Madách, és hasonlók. Figyelj arra, hogy kerek, egész mondatokban beszélj és ne zavarodj bele a mondanivalódba, mert úgy vettem észre, hogy a nyelvhelyességi hibákért vonnak le pontokat. Sok sikert:)

2016. febr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly voltam, és szerintem felesleges rápörögnöd. Vegyél fel egy inget vagy egy blúzt, attól függ milyen nemű vagy, menj be légy laza és mosolyogj. Ki kell majd töltened egy feladatlapot az idegennyelven utána bemenni a bizottsághoz ott magyarul beszélni egy képről és egy témáról meg az idegennyelven. Ennyi. Ügyesen, és tavaly ilyenkor én is nagyon izgultam ám kitartás! :D Minden bizottságban jófejek a tanárok, emiatt se izgulj!
2016. febr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :))
2016. febr. 21. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!