Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a Karinthyba az...

Szerintetek a Karinthyba az angol vagy a német kéttanos szak az "előnyösebb"?

Figyelt kérdés

Érdekelne a véleményetek, hogy melyik úgymond a jobb tagozat.

Tudom, hogy az angolra nehezebb bekerülni, meg az sokkal felkapottab a diákok körében, de nem teljesen értem, hogy ez miért van. Hiszen az általános sulikban nagyrészt mindenki angolt tanul és ilyenkor nem jobb lenne, egy új nyelvet tanulni? Meg manapság már nem sokra mész csak angol nyelvizsgával. Ha nem tudsz legalább még egy nyelvet akkor az már (a mai világban mondva) "gáz".

Ez csak egy felvetés, neekem mindegyik szak szimpi, csak úgy elgondolkoztatott :)



2016. febr. 19. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Az angol előnyösebb lehet, mert ha később az élet Ausztriába, vagy Németországba sodor, akkor ott megélsz az angollal, mert mindenki beszéli a nyelvet, viszont ha németet tanulsz és később Angliában, vagy Amerikában kötsz ki, akkor semmit nem érsz vele, mert hiába a 2. világnyelv, ott nem beszélik, Ázsiában meg pláne nem. Az más kérdés, hogy a magyar nyelvoktatás silánysága miatt nem itt tanulod meg a nyelvet, hanem majd ott, de az már más kérdés. :D
2016. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
-igazad van :D a nyelvet tökéletesen csak akkor tudod elsajátítani ha kiköltözöl az országba és ott dolgozol/élsz. Azért nekem a német is szimpi. :) Európában kezd betörni a német nyelv. A cégek-intézmények is már német nyelven működnek.Európa motorja lett Németország :) Bár az angol a tuti... :D de azért a német is jóó
2016. febr. 19. 20:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem (és még van 1-2 osztálytársam) mindkét tagozatra felvettek volna. Valóban az angol a felkapottabb, oda nehezebb bejutni. Én mégis a németet választottam.

Oka:

A német kéttan tagozaton a második idegennyelv kötelezően az angol. Ha általánosban angolt tanultál, akkor nagy esélyed van, hogy haladó szintről indulva, érettségiig eljutsz a felsőfokú angol nyelvvizsgáig (a német szinte garantált). Tehát 2 felsőfokúval végzel. Az angolt már 0-ban is tanulod heti 3 órában.

Angol kéttanon angolból garantáltan meglesz a felsőfokúd, de a második nyelvet (német, vagy francia, vagy spanyol, vagy orosz) 0-ban nem tanulod. Kezdő szintről kezded, tehát középfokú nyelvvizsgánál többet nem érhetsz el.

Én így gondolkodtam és így is van/lesz.

2016. febr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bogi11 ***** válasza:
Thalia megint nagyon sokat segítettél. :)
2016. febr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Thalianak igaza van :)), de azért itt egy másik szempont:


Az angol kéttanon mindig két osztály indul. Az egyik 50%humán - 50% természettudomány szakos, a másik osztály egésze matek szakos. Tehát az angol mellett választhatsz valamit, ami közel áll hozzád és még magasabb szinten tanulod, így könnyebb lesz az emelt szintű érettségi. A németes osztálynál nincs ilyen lehetőség. Persze 11. osztálytól a fakultációval hasonló lehetőséged van...csak az angolos osztályokban az már elsőtől indul, így több idő van rá...

De a lényeg, hogy mindkét választás jó! Rosszul semmiképp nem dönthetsz! Két jó közül kell választanod :)))

2016. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis kiegészítés...

A német tagozatos osztály fele 9. osztálytól természettudományos szakos (aki jelentkezik rá). Tehát ott is van rá erre lehetőség. Matek és humán specializáció választására valóban nincs lehetőség, csak az utolsó két éves fakultáció választásnál.

2016. febr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2016. febr. 22. 14:34
 8/9 anonim válasza:
100%

Nagyon jó a gondolatmeneted! Az angol kéttan nagyon felkapott, azon belül is a nemzetközi érettségis részleg (IB). Tulajdonképpen egy ilyen érettségivel a világ bármely pontján tanulhatsz. Én tavaly végeztem a német kéttanon, nagyon szerettem.


Szerencsére most már a német is kezd feljönni és persze rengeteg előnye is van. A DACH régióban (Németország, Ausztria, Svájc) remek lehetőségek vannak, és még közel is van. Ezen felül jó ösztöndíj lehetőségek is vannak (Németországban) pl. a DAAD ösztöndíj fedezi a teljes kintlétedet a tanulmányi időszak alatt, havi 650 €-t ad.


A másik nagyon fontos dolog, hogy lesz felsőfokú nyelvvizsgád, bármelyik szakra is jelentkezel a kettő közül. Pár osztálytársam megcsinálta a német felsőfok mellett az angolt is, méghozzá nem is akármilyet, hanem a Cambridge-t.


Van pár barátom az angol kéttanról is, nekik persze az angol felsőfok alap, de nem nagyon van mellette más felsőfokù nyelvvizsgájuk, max közép.


Szóval, ha már most tudod, hogy külföldön szeretnél továbbtanulni és nem a fent említett DACH régióban, akkor az angol kéttant javaslom. Ha Németországban, Ausztriában esetleg Svájcban szeretnél továbbtanulni, vagy németből és angolból perfekt lenni, akkor a német kéttant ajánlom.


Sok sikert! :)

2016. febr. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak is köszönöm! :) Nagyon sokat segítettetek!
2016. febr. 26. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!