Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a pesti Apáczaiba megyek...

Ha a pesti Apáczaiba megyek lesz elég idő a barátaimra? :S

Figyelt kérdés
Mert hallottam hogy sokat kell tanulni de nemtom h kinek mi számít soknak:D (egyébként kémiára megyek)
2010. ápr. 2. 22:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%
hát nekem a napi egy óra elég sok. neked legalább napi 5-6 óra otthoni tanulásra lesz szükséged hogy ott is jó tanuló maradj
2010. ápr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
73%
fogalmam sincs melyik iskola az az Apáczai, de ha ilyent kérdezel biztos egy erős gimnázium lehet. én is az ország egyik úgymond legjobb gimnáziumába járok. valóban kevesebb időd lesz a barátaidra, mint azt általános iskolában megszokhattad, de a kettőt össze sem lehet hasonlítani. szerintem nem kell 5-6 órát tanulnod naponta, ha írtok másnap 2 témazárót, talán akkor is elég lesz 3 óra.. ilyen gimnáziumokba "válogatott" gyerekek járnak, általában a jobbeszűek. (ezzel nem akarok megsérteni senkit sem, és azt sem, hogy egy szakközépbe nincsenek jóeszű diákok) mondjuk van kivétel is, aki nem esze miatt, hanem nagyon nagy szorgalma miatt került be.. vagy csak protekció.. te nem tudom melyikhez tartozol.. :) ha jobb formámban vagyok, én is csak 5x olvasom el az egészet (nem csak 10-20 oldal), és másnap már meg is írtam az ötös dolgozatot.. :D persze nekem is vannak olyan napjaim, amikor nagyon lusta vagyok tanulni, és örülök, ha egyáltalán 1x elolvasom.. de büszkén mondom, hogy hihetetlen lustaságom ellenére, hogy eddig még nem kaptam 4esnél rosszabb jegyet. :D lehet ez annak is köszönhető, hogy órákon azért odafigyelek.. az meg sokat jelent.. egyébként én 3.as vagyok és biológia faktos :)
2010. ápr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
58%
előző válaszolónak: az apáczai A legerősebb iskola az országban..
2010. ápr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Hát nagyon nem :D Inkább a Fazekas akkor már.
2010. ápr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Az Apáczai (és a legtöbb "elit" gimnázium) túl van lihegve. Messze nem olyan hú meg há, amilyennek mondják. Nyilván ne menj oda, ha nehezedre esik két számot összeszorozni, de egyébként teljesen elviselhető a szint, és kitűnő teljesítmény mellett is marad időd a szórakozásra, ha nem vagy teljesen gyopár.
2010. ápr. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
hát eléggé megoszlanak a vélemények...:S
2010. ápr. 3. 00:22
 7/25 anonim válasza:
70%

0:02esnek:


A Köznevelés című folyóiratban minden évben megjelenik az ország legjobb gimnáziumairól egy lista, amelyen a felvételi arány tendenciái, a nyelvvizsgák aránya, az OKTV pontszámok, valamint az érettségik százalékos átlagai szerepelnek.


Helyezés Iskola Város Felvételi arány %

2004-2008

1. Fazekas Mihály Gyakorló Gimnázium Budapest 96,7

2. KLTE Gyakorló Gimnáziuma Debrecen 93,9

3. Révai Miklós Gimnázium Győr 93,5

4. Bolyai János Gimnázium Szombathely 92,5

5. Krúdy Gyula Gimnázium Nyíregyháza 92

6. Kölcsey Ferenc Gimnázium Nyíregyháza 90,7

7. Radnóti Miklós Gimnázium - ELTE Budapest 90,1

8. Földes Ferenc Gimnázium Miskolc 89,2

9. Herman Ottó Gimnázium Miskolc 88,6

10. Veres Péter Gimnázium Budapest 88,5

11. Szent István Gimnázium Budapest 88,3

12. Bencés Gimnázium Pannonhalma 88,1

13. Bányai Júlia Gimnázium Kecskemét 87,7

14. Németh László Gimnázium Budapest 87,5

14. Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok 87,5

16. Nagy Lajos Gimnázium Szombathely 87,2

17. Tóth Árpád Gimnázium Debrecen 86,9

17. Zrínyi Miklós Gimnázium Zalaegerszeg 86,9

19. SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium Szeged 86,8

20. Radnóti Miklós Gimnázium Szeged 86,6


Bocs. Te nem tudom melyiket nézted, de valószínűleg csak beírtad a google-ba, hogy az ország legjobb gimnáziumai, és az egyikre rákattintottál, és csak a rangsort olvastad el, hozzátartozó szöveget nem. Tényleg van olyan, amelyikben az Apáczait tűntetik fel legjobbnak, de ott nem az ország összes gimnáziumát hasonlították össze.

2010. ápr. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a listán szereplő 6. gimnáziumba jártam. Nem mondom, hogy megszakadtam a tanulásba, mert most egyetemen sokkal-sokkal többet tanulok, de kellett tanulni, ez tény. Volt olyan, hogy nagyon szidtuk a tanárokat, hogy jaj mennyit kell tanulni, de a saját érdekünkben volt. Tanulj, amennyit tudsz, mert a tudást nem veheti el tőled senki! A barátok meg megvárnak tanulás után is.


Visszatérve az elitgimnáziumos kérdéshez: Én úgy látom, hogy túl van ez erősen lihegve. Lehet egy gimi piszok erős természettudományos tárgyakból, de nagyon gyenge humán tárgyakból. (Látok ilyet a listán és fordítva is.) Akkor most miért elit? Talán annyiban, hogy meg vannak válogatva a gyerekek... És ez sokat számít. A középiskolának az a lényege, hogy jól felkészítsen érettségire, legyen sok pontod és vegyenek fel egyetemre. Az egyetemet meg nagyon nem érdekli, hogy mennyire "elit" suliból jöttél. Teljesíts, oszt' csókolom.

2010. ápr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Mázliiista vagy:)

Király a suli én most végzős vagyok (12) matfizes 19/l.

És nagyon király itt minden.Igen,sokat kell tanulni,nagyon.De jól leadják az anyagokat,sokat mondanak,érdekes és jó.Eleinte nehézkés volt,de most háwájj 12re annyira felkészítettek,hogy az érettségitől egyáltalán nem parázok és persze,hogy lesz időd barátokra is,apáczaiban rengeteget pasizak/casjoznak barátkoznak meg söröznek és buliznak!!!NE FÉLJ JÓ LESZ;)

2010. ápr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
53%

érettségitól nem parázol? nővérem a gimnazista 4 éve alatt egyszer nem írt házit nemhogy tanult volna/olvasott volna akkár egy sort is... egy nagyon nagyon gyenge suliba járt, gyenge követelménnyel és 3-4-re érettségizett. és kettes tanuló volt még ebben a gyenge suliban is.

az érettségi nem cucc.

2010. ápr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!