Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jovore leszek nyolcadikos es...

Jovore leszek nyolcadikos es nehany sulit kineztem magamnak. Tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés

Szoval budapesten lakok. Igen jo a tanulmanyi eredmenyem kituno vagyok elso ota. Nins kulonosebb tantargy amit elonyben reszesitenek de a fizikat kemiat nem szeretem annyira. Ezekre az iskolakra gondoltam. Nem ez lesz a sorrend csak felsorolom oket mert nem tudok donteni!

Szent István Gimi

Teleki Blanka Gimi

Karinthy Frigyes Gimi

Madach Imre Gimi

Veres Palne Gimi

Szent Laszlo Gimi

Ezekrol szeretnek szemelyes velemenyt kerni! Tanarok, kozosseg, programok, kb hany pontos kozponti, tanulas...elore is koszonom a valaszokat!☺



2016. márc. 25. 11:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a Szent Istvánba jártam, az ország egyik legjobb gimnáziuma, a tanárok egy két kivétellel nagyon jók, a közösség is jó. persze ez függ attól is, hogy milyen osztályba kerülsz. Én nagyon szerettem ide járni.
2016. márc. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Én most nyolcadikos vagyok, jövőre a Madáchba megyek. Azért döntöttem a Madáchnál, mert a nyelvekben és a humán tárgyakban, de matekban is nagyon erős, és nekem ezek fontosak. Te esetedben plusz pont lehet, hogy talán a természettudományi tantárgyak kicsit háttérben vannak. A közösség nagyon jó, jár oda ismerősöm, tehát nem csak a netről szedem az infókat. :D

Ha végül téged is a Madách érdekelne, szólj nyugodtan jövőre, mert biztos fogok tudni segíteni.

Én 82 pontot írtam, de a szóbelim közel nem lett max pontos (70 pont a 80-ból) és így igen jó helyen vagyok az ideiglenesen! Tehát a lényeg: a központi eléggé számít! azt a Madách 2xesen súlyozza!

De így is, 75 nagyon minimum. Értelemszerűen, kevesebb ponttal még jobban rá kell gyúrni a szóbelire!

Az viszon nagyon jó, hogy kitűnő vagy, a max 70 pontod már megvan :)

(a MIG pontszámítása kicsit más: 70-et ad az átlagra, 80-at a szóbelire, abból a fele pont a magyar beszélgetésre, a másik 40-et az angolra, és az eredeti 100 pont központit 2-vel szorozza, arra kapsz tehát 200-at,és így jön ki a 350)


A Veres Pálnét is megjelöltem, itt nincs olyan, hogy humánosabb, reálosabb, nyelvesebb suli, mert van reál, humán és nyekes osztály :D

Itt is behívnak akár 75-tel is szóbelizni, viszont nagyon számít, hogy a szóbelin milyen tanárt kapsz. Vannak, akikkel nagyon kedvesek, és ez a pontjukon is meglátszik, valakikkel kötöszködnek, tehát szerintem tanárfüggő. Egyébként nagyon erős suli, nekem tetszett, de a szóbeli miatt nálam mégis lecsúszott a 3. helyre. Persze szívesen mennék oda is, tehát senki kedvét nem akarom elvenni, csakmert nekem rossz szóbelis élményem volt :)

És sok külön program van a VPG-ben is, ez szintén mellette szól


Sajnos csak ezt a 2 sulit ismerem, remélem, tudtam segíteni! :)

Ami nálam segített ebben a suliválasztós kérdésben, az az volt, hogy eldöntöttem, mi is érdekel pontosan. Te is döntsd ezt el előbb, utána még könnyebb lesz választani :)

Sok sikert, írj ha van kérdésed!

2016. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is először azt kéne eldöntened, hogy mit tanulnál legszívesebben. Ne csak az iskolát nézd, hanem, hogy milyen tagozatai vannak és abban mennyire jók.

Amiket felsoroltál, az mind jó iskola. Nem tudsz rosszul dönteni.

Én nagyon szerettem/szeretem a nyelveket. Ha Te is ilyen irányban indulsz, akkor elsősorban Karinthy, azután Madách. Mindkettőbe felvettek volna. Mindkettő nagyon tetszett. A kéttannyelvűség miatt döntöttem a Karinthy mellett. Karinthyban angol és német az erős. Madáchban angol, német vagy francia. Ha az olasz nyelv érdekel, akkor a Szent László a legjobb. Ha nem a nyelvekre akarod fektetni a hangsűlyt, akkor a Szent István és a VPG nagyon jó.

Az oktatas.hu-n meg tudod nézni minden iskola érettségi és OKTV eredményeit. Ebből kiderül hogy melyik iskola miből, mennyire erős.

A felsorolt sulik mindegyikében minimum 75 (de inkább 80) pont feletti írásbeli és egy hasonlóan jó (min. 80 %-os) szóbeli szükséges a bejutáshoz. (A Teleki Blankát nem tudom, nem ismerem)

Karinthy-ról tudok személyes véleményt írni. 2 éve járok oda. Nagyon szeretem. Most sem döntenék másképp.

2016. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi a valaszokat!:)
2016. márc. 26. 18:38
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia én idén ezeket jelöltem:

Madach Imre Gimi

Veres Pálné Gimi

Szent Laszló Gimi

Berzsenyi Dániel Gimi

A szóbeli felvételi alapján nekem mindegyik nagyon szimpatikus volt...

2016. márc. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Bogi11 ***** válasza:
64%
Kedves utolsó! És tudod már, hogy hova mész?
2016. márc. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Igaza van a 3. válaszolónak. Fontos, hogy milyen tagozatra szeretnél menni. Én nyolcadikos vagyok, és a Karinthy az 1. és be is jutottam. A legtöbb suliról jót hallottam, de ez a legszimpatikusabb. A Szent Laszlo volt masodik helyen, ott a szobeli nehez, szoval ha oda (is) jelentkezel, keszulj fel mindenre, foleg a hatarozottsagrra. De ez mindegyiknel igaz. Egyébként nekem 81 pontos központim lett es amelyik sulikat megjeloltem fel is vettek. Milyen nyelvek erdekelnek, es tagozat?
2016. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Elég különböző profilú és erősségű gimiket soroltál fel. Ebből a kávéházból a Teleki erősen kilóg- lefelé. A többi is elég különböző profilú: A Madách Bp talán legjobb gimnáziuma nyelvekből, míg a szent István épp a reál tárgyakból (többek között fizikából) a legerősebb, igaz, van "humán" tagozata de a reál tárgyakra még itt is nagy súlyt fektetnek. A Veres Pálné jó hangulatú, népszerű gimi, ahová a túljelentkezés miatt akár nehezebb lehet bejutni, mint sok rangsor alapján erősebbnek tűnő helyre. Mondanom sem kell, mindegyik gimi más és más pontszámítási rendszert alkalmaz, a döntéskor - már a központi írásbelid ismeretében - adott esetben ezt a szempontot sem árt figyelmen kívül hagyni. Minden esetre sok sikert.
2016. ápr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

En idén felvételiztem es 78 ponttal + max hozott pontokkal szinte mindegyik gimibe behívtak (Szent Istvanba, Telekibe nem jelentkeztem). Végül a Szent Lászlóba megyek, de a tobbirol is tudok szerintem mesélni. Mindegyikbe legalább egy 75 pont kell.


Karinthy nekem mindig is tetszett, sorrendben elől volt. Szóbelire mentem, a diákok nagyon kedvesek, segítőkészek voltak. Viszont maga a szóbeli nekem hatalmas csalódás volt. Mai napig nem tudom miért kaptam annyi pontot magyarra amennyit, folyamatosan beszéltem, részletesen elemeztem a verset, stb... lehet hogy te nagyobb szerencsével jársz :) mindenesetre jó kis suli, ha érdekel az angol nyelv akkor mindenképp jelöld meg es ha behívnak, nagyon készülj rá a szóbelire.


Madách.. Hat az egy teljesen más élmény volt. Nagyon kedvesek voltak, nem csak a feladat érdekelte őket, hanem a személyiségem is. En a Madáchról csak jókat hallottam eddig, bár egyik ismerősöm pont a heten említette, hogy kevés diakprogram van... Nem tudom ez mennyire igaz. Humán tárgyában, különösen nyelvekben erős gimi.


Veres Pálnéban is nagyon kedvesek voltak szóbelin, bár ennél többet annyira nem tudok mondani. Színes a diakelet, humán es reál tárgyában egyaránt erős.


En a Lászlót azért választottam végül mert az oktatás eleg erős, mégsem halsz bele a tanulásba. A közösségre is jókat mondanak es mar most kijelenthetem hogy ez bizony igaz :D ráadásul az épülete... van akinek sötét meg lehangoló, de nekem nagyon tetszik.


Menj el ősszel a nyílt napokra es gondolj bele, hogy hol tudnád magad leginkabb elképzeln :)

2016. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Bogi11 ***** válasza:

Karinthy nekünk is nagyon tetszik. A közlekedés viszont nem túl necces Kelenföldről? Van esetleg valakinek tapasztalata ezen a téren?

Thalia tudom, hogy neked mindent megér a Karinthy :), de nekem tőlünk világvégének tűnik a suli még autóval is. Heti 5 edzést is bele kell számítani az időbe.

Így is működőképes lenne?

2016. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!