Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van esélyem...

Szerintetek van esélyem bekerülni az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Jelen pillanatban egy másik gimnáziumba, nyelvi évre járok, 8. osztályban a felvételin a metekom 41 pontos, a magyarom 40 pontos lett, általánosban végig kitűnő voltam, az első évem is valszeg kitűnő lesz a gimiben(a félévem is az lett). Van értelme átmenni? Később matek emeltezni szeretnék, érdekele a suli erőssége, mennyire durva a tanulás (ki lehet -e bírni), milyen a közösség, nehéz -e az átvétel. Előre is köszi a válaszokat.

2016. márc. 25. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

4,5 átlag felett lehet általános tagozatra próbálkozni. Nyilván van valami felmérés, magyarból és matematikából. Pontosan nem tudom hogy megy ez, de tudok olyanról, aki átjött. Meg olyanról is, akinek nem sikerült.

Tagozatra... Sokkal nehezebb, a honlapon is kint van, hogy egetrengető versenyeredmények kellenek körülbelül hozzá.

Ki lehet bírmi a tanulást, sőt. :) Egyébként erős iskola.

A matek tanárok is jók szerintem.

Meg persze a legtöbb tanár remek. Segít, ha lemaradsz, rádszánja a szanadidejét. Szakmailag is kiválló a tanári kar.

A közösség nagyon jó szerintem. Befogadóak az emberek. Szerintem bármelyik mostani kilencedikes osztályba könnyen be tudsz illeszkedni.

Egyetlen hátrány a kötött nyelv. Ami neked tanár méginkább hátrány. Egyébként első idegen nyelv angol, a második osztályfüggően francia, német, olasz, orosz és a bioszosoknak latin.

Sok sikert!:)

2016. márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ:) Az angol amúgy elég jól megy a nyelvi év miatt, németet 8 évig tanultam általánosban.
2016. márc. 25. 14:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor a német miatt általános tagozatot lenne érdemes megpróbálni. Legalábbis, ha kilencedikre jönnél.

(Az általános tagozat alapból hatosztályos).

2016. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
amúgy: most fejezem be a nyelvi évet, tehát most leszek 9.-es, nem kell újraírnom a felvételit, ugye (igaz, ha újra kéne, már lecsúsztam volna róla)?
2016. márc. 25. 14:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hű, hát ez nehéz kérdés.

Igazgató úrnál kell megérdeklődni.

Lehet csak jövőre tudsz átiratkozni, mondjuk második félévre.

2016. márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

szerintem mindenképpen megéri...

én szeretem :)

2016. ápr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
semmi esélyed
2016. jún. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dehogy nincs esélye.
2016. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!