Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek/tapasztalato...

Mi a véleményetek/tapasztalatotok a gödöllői Szent István Egyetemről?

Figyelt kérdés

Mennyi ponttal lehet biztosan bejutni, tavaly 280-as ponthatár (természetvédelmi mérnöki) sokat emelkedhet?

Milyenek a tanárok, diákok?

Milyen a koli, az ottani társaság?

Minden érdekel :)



2016. ápr. 20. 19:21
 1/6 A kérdező kommentje:

Na meg milyen maga a város?

Mit lehet ott csinálni, milyen lehetőségek vannak?

2016. ápr. 20. 19:24
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

A SZIE gödöllői campusza és különösen az általad kérdezett MKK kar egy nagyon jó egyetem.

Az MKK egy elit kutatókar, jelenleg agrár- és környezettudományi vonalon a legjobb az országban. Szakmai hangulatú közösség egy kellemes városkában, ami elég közel van Budapesthez ahhoz, hogy élvezze annak minden előnyét, de elégé külön ahhoz, hogy ne érjék annak hátrányai.

A ponthatárok drasztikus emelkedése nem várható, mert az egyetem oktatói és tudományos kapacitása magasabb, mint amennyi jelenleg szükséges, tehát a felvehető hallgatók számát csak az állami keretek korlátozzák.

A karon sok rokon szak van ezért magas a választható kurzuskínálat, sok a választható témavezető, sok külföldi oktató és hallgató van, jók az egyetem nemzetközi kapcsolatai, sok kutatási projekt fut.

A kollégiumok jók és közel vannak a fő épületegyütteshez.


A tanárok között van néhány egészen kiemelkedő tudós professzor, a többség jó, de nem kiemelkedő és hát sajnos van néhány kutyaütő is, ezt be kell vallani.


A hallgatóság meglehetősen heterogén, mindenféle ember előfordul, nagyon különböző előképzettséggel, a legkülönbözőbb helyekről (pesti, vidéki, határontúli magyar, és külföldiek főként Afrikából, Távolkeletről, Közép-Ázsiából, Dél-Amerikából).


Elsősorban akkor gyere ide ha valóban a természetvédelem, ökológia, biológia érdekel.

2016. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Én oda jártam, ha esetleg érdekel, írj privát üzenetet és válaszolok. Egyébként, ha nem foglalkozol születésed óta természetvédelemmel (túlzok persze kicsit), akkor nem ajánlatos oda menned (bármennyire is jó és érdekes és rengeteg szuper dolog van ott), elhelyezkedni előélet (kapcsolatok) nélkül szinte képtelenség ezzel a diplomával.
2016. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
2016. júl. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok, az engem is érdekelne, milyen a diákélet Gödöllőn? Az egyetemisták bejárnak a városba beülni kávézóba, teázóba ilyesm? Vagy inkább csak a campuson buliznak?

Lehet kiírok külön egy ilyen kérdést:) de ha vki ide tudna válaszolni nagyon köszi:D

2016. szept. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó én inkább neked adnék választ. A belvárostól azért viszonylag messze vagyunk. A campuson van étterem, kávézó, kocsma, szórakozóhely, pékség gyorbüfé szerűség, büfé, kisbolt, coop, lottózó, posta fel se tudnám sorolni. Szóval inkább ott van az élet. Én azért a 4 évem alatt elég jól megismertem a várost, de pl van olyan csoporttársam, akinek a "Szabi tér" nem mond semmit és azt sem tudja mi merre van. ez tényleg nem az ő hibája, hanem egyszerűen a campuson minden van. De ez nem azt jelenti, hogy tilos bejárni, vagy nem szoktak.

A diákélet egész jó. Én sosem voltam ez a bulibajárós típus, de van rá lehetőség szerintem. Nekem ezek zsúfoltak, hangosak és egyhangúak. De pl van a katlan ami közvetlenül a koli alatt van oda le lehet menni iszogatni, meg van a nyolcas előadó ami kicsit messzebb, a kolitól 5 perc sétára. Ezen a két helyen szokott lenni a bulik nagy része, hétköznapokban pedig sima kis kocsmaként üzemel. A gólyabál, valéta stb az pedig a suli épületén belül szokott lenni, arról sok emlékem nincs :)


A kolit én nagyon szeretem. Közvetlenül egymás közelében van az A, B, C, D, E, F épület és ezek össze vannak kötve. A kolin belül megtalálható egy kisbolt, két büfé, egy étterem/kávézó számtalan autómata (kávé, csoki, kóla) és vannak fészbukos koli csoportok ahol lényegében ha kiírod, hogy vennél pálinkát vagy kölcsönkérnél szinte bármit, akkor mindig van jelentkező a nap 24 órájában aki segít :D


A társaság hát az egyénfüggő ki kikkel haverkodik össze. Én mikor jöttem azt hittem én leszek az élet császára és majd minden nap buli meg hasonlók, de végül annyira a kolis életnek ezt a részét nem éltem meg, utólag kicsit sajnálom, de pont jó volt így. Ha megismersz 1-2 embert mondjuk gólyatáborban, vagy suliban, akkor utána már nagyon könnyű ismerkedni, új barátokra szert tenni.


Tanárok azok változók, nem MKK-s vagyok.


Diákok pedig szintén változó. Viszont amit én nagyon szeretek, hogy megvan mindenkinek a saját identitása, büszke a szakjára, a karára, van minimális rivalizálás, egymás szivatása, de nincs nagy ellentét a karok, szakok között és mindenki mindenkinek a haverja tud lenni.


Gödöllő maga pedig szerintem egy szép város. Én nagyon megszerettem, sokszor ha hazajövök, mondjuk új emberekkel találkozom, akkor automatikusan azt mondom, hogy gödöllői vagyok. A szívemhez nőtt midnen előnyével és hátrányával.

2016. dec. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!