Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Berzsenyi Dániel -, Madách...

Berzsenyi Dániel -, Madách Imre - és Szent László Gimnázium (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A fent említett három suliról mi a véleményetek?

Szent Laciban a tömkom és olasz, a Madáchban a haladó angol, a Berzsenyiben pedig a humán szak érdekel.



2016. ápr. 30. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha jól veszem le, erős gimnáziumokat akarsz megjelölni. Ez esetben szerintem ne a Berzsenyi legyen az első, mert habár matekból, bioszból, és úgy a reál tárgyakból nagyon erős iskola, több ismerősöm is panaszkodott, hogy a humán szak a leggyengébb, és inkább átiratkoztak más iskolákba.

A Madáchról nem tudom mit mondani, ismerőseim szeretik, és eléggé erős is.

Én magam Lászlós vagyok, tömkomos. Ezt akkor ajánlom, ha a filmezés érdekel leginkább a médián belül, mivel ezen van a legnagyobb hangsúly. Szerintem eléggé klassz, habár néha a falba verném a fejemet a hülye dolgok miatt amit csinálnunk kell a tanulás mellett, de alapvetően élvezem, és ha tényleg érdekel a média akkor ebben a gimiben láthatsz bele leginkább (és ismerheted meg annyira hogy akár meg is undorodj tőle).

Amikor felvézeliztem én is megjelöltem az olaszt is :D Mindig leesik az állam, amikor hallom őket teljesen folyékonyan beszélni olaszul. Tudom, hogy nem véletlenül kéttannyelvű, de akkor is megdöbbentő mennyire jók.

2016. ápr. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Szia. A szent laszlo szerintem egy jo suli. Az olasz nagyon hires arrol jokat mondanak. Biztos meglesz a kozep vagy a felsofokud. A tomkom is jo de oda csak tenyleg az menjen aki kesobb avval szertne foglalkozni. En voltam nyiltnapon es mondtak h aki ide jon annak nagyon keves ideje lesz mert menni kell forgatni. A berzsenyirol nagyon jokat hallok foleg a real tantargyakban jeleskedik. En ismerek nehany berzsenyist es imadnak odajrani:) A madachba en voltam nyilt napon de nekwm nem tetszett. Maga az epulet sem de a gyerekek sem. Meg az iskola 60-70%a lany. Viszont ha ide jossz nagyon jol megtanulod a nyelvet!meg hogy! De lehet amugy h csak nekem nem tetszett mert akikkel beszeltem mind beleestek elso latasra! Szerintem majd menj el nyilt napra!
2016. máj. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Berzsenyi humános vagyok, és cáfolnám az előző hozzászólókat, mert nem olyan rossz tagozat a humán :D Azért ezen a tagozaton sem lazsálnak az emberek, minden héten fogalmazást kell írni. A történelem órákon sokszor másról is tanulunk, nem csak a tananyagot, hanem a tananyaggal kapcsolatosan, mindenfélét, ami kultúra, filozófia, különleges dolgok stb. A tagozatos, 3. nyelvi latin óra sem olyan vészes, mint aminek elsőre tűnik, nem csak kőkemény nyelvtanozásról szól, hanem rengeteget beszélgetünk a római kultúráról, ez is picit kapcsolódik a töri anyaghoz. Volt, hogy latin dalszövegeket fordítottunk :D

Arról, hogy sokan eljönnének humánról, nem nagyon hallottam.

A közösség nagyon jó, szerintem nincsenek akkora klikkesedések, mint máshol :) Erre a gólyatábor is rásegít, ami tematikus minden évben, és csoportba vagytok osztva, minden tagozatról 3-3 ember, az évfolyamon :) Kár kihagyni :D


Szóval, én nagyon szeretem, és egyáltalán nem "alja" tagozat a humán :) Nem tagadom, erős a reál is, de humánon sem pihen az ember ;)

2016. máj. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Mindörökké Szent László! :)


Én nemrég végeztem olasz tagozaton, és azt hiszem, összességében nagyon jó döntés volt. Mivel nagyon közel állnak hozzám az idegennyelvek, az olasznak köszönhetően megnyílt az út előttem más újlatin nyelvekhez is, így jó befektetésnek tartom ezt a szakot.

Az iskola hangulatát nagyon szerettem, mindig volt valami program, ami kicsit megszínesítette a szürke hétköznapokat. Magát az épületet is imádtam, véleményem szerint az egyik legszebb iskola a fővárosban. Sokat dob a mindennapokon, hogy ilyen szép környezetben töltheti az ember az idejét. Mindemellett szerintem a Szent László az aranyközépút: nem versenyistálló, mint mondjuk a Fazekas, de bőven a jobb iskolák közé tartozik.


Summa summarum; ha érdekelnek a (neolatin) nyelvek, akkor mindenképpen érdemes ide jelentkezni. Sokkal jobban szerettem, mint most az egyetemet.

2016. máj. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Még esetleg a SzLG emelt angol tagozatáról mit gondoltok? :)

2016. máj. 1. 18:16
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Madáchba ne gyere, erősnek erős, a nyelvek nagyon jók, de a társaság egy fos, és teljesíthetetlen az elvárás. Az évfolyamom fele utál minden nap bejárni. Ha jót akarsz magadnak, hagyd. Csak elbaszna.
2016. nov. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bogi11 ***** válasza:
58%
Utolsó..mu a baj a társasággal? És mitől teljesíthetetlenek az elvárások? Tényleg érdekelne, mert eddig általában jókat hallottunk a suliról. :(
2016. nov. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bogi11 ***** válasza:
70%
Utolsó válaszoló, kifejtenéd kicsit bővebben , hogy miért nem ajánlod a Madáchot. Általában jókat lehet olvasni róla, különösen a közösségről és a nyelvoktatásról. De a ranglistán az egyéb terülezeken is jól szerepel.
2016. nov. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!