Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek felvennenek?

Raven^^ kérdése:

Szerintetek felvennenek?

Figyelt kérdés

Jovore leszek nyolcadikos. Az eredmenyeim alapvetoen jok a felveteli tantargyakbol otos vagyok. A tobbi tantargybol viszont kevesbe vagyok jo,mivel nagyon "gonosz" tanaraim vannak. Elvileg a tobbi nem szamit bele a felvetelibe, de hallottam mar olyanrol is h igen. Nektek hogy volt? Bele szamitott a tobbi?

Es szerintetek felvennenek ezekbe a gimikbe?

-madach

-szerb

-veres palne

-teleki

-szinyei?



2016. máj. 1. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem csak a Felvételi tantárgyak számítanak. Ha pedig írsz egy remek felvételit, akkor könnyedén felvesznek ezen sulik bármelyikébe. Sok sikert hozzá
2016. máj. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Az mar egy elony h jo vagy a felveteli tantargyalbol. Viszont a hetedik feleves es evvegi es a nyolcadik feleves jegyeid azok szamitanak(tudom mert en most vagyok nyolcdikos es jelentkeztem ezekbe a sulikba). Es sajnoa azt nem fogjak tudni h neked gonosz tanaraid vannak. Szoval szamitanank csak sokkal kevesebbet. Es most elmondom h ha mondjuk a jegyeidet kijavitod hany pontos felveteliket kene ennek az evnek alapjan irnodugy h felvegyenek. Ezalatt azt ertem h nincs harmasod es negyesbol is csak harom-negy van MAX.

Madach:80-85

Szerb:70

Teleki:60

2016. máj. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vpg: 75-80-85

szinyei:60

2016. máj. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Remelem segitettem..bocs h ennyi reszbe irtam de a telefonom nem mukodik valami jol.
2016. máj. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ó, hát kicsit elszámítottad magad szerintem pár ponttal, előző válaszoló :/

Az említett iskolákban, ahogy az előző válaszoló említette, a 7.-es évvégi és a 8.-os félévi jegyek számítanak, az alábbi tantárgyakból:

magyar irodalom és nyelvtan (átlag), matematika, történelem, egy nyelv és egy tetszőleges természettudományos tárgy, amiből a legtöbb pontot kapnád. A Szerb Antalnál a tetszőleges természettudományos tárgy nem számít, helyette a magyar nyelvtan és az irodalom nem átlag, hanem két külön pontszám. A Madáchban pedig 2 természettudományos tárgy számít és ott se átlag az irodalom és a nyelvtan. A VPGbe az összes természetes tárgy számít.


Lehet esélyed bármelyik gimibe, de ehhez tényleg 4,5 feletti átlag, plusz jó felvételi kell.

Javítanám a minimumokat:

- Madách: min. 70 pontos központi, maximális hozott pontok mellett (amennyit veszítesz a max. hozott pontból, úgy aránylik a felvételi pontszám minimuma)

- Szerb Antal: 65 központi + max. hozott pontok

- Veres Pálné: 70 központi + max. hozott pontok

- Teleki: 50-55 központi + max hozott pontok (szóbelire mindenkit behívnak, viszont, hogy esélyed is legyen, ennyi kéne)

- Színyei: 55-60 központi + max. hozott pontok.

2016. máj. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!