Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE (BGF) PSZK: mi a véleménye...

BGE (BGF) PSZK: mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Ide szándékozom járni 2016 szeptemberétől gazdasági és menedzsment alapképzésre.


3 dolog érdekelne főként:

1. Az oktatás minősége, a tanárok, a gyakorlatok, illetve a szak nehézsége (nem tudom, mennyire számít a középiskolai eredmény, ott matekból és a többi tárgyból is 5-ös szintet hoztam mindig)

2. A közösségi élet, a diákok, köztük az általános kapcsolat, segítőkészség stb

3. A szak elvégzése után (akár bsc, akár msc végzettséggel) milyenek a lehetőségek az elhelyezkedésben, mennyire preferálják a munkaadók a BGE-s diplomát, mennyire versenyképes pl a Corvinuséval, BME-ével, vagy a vidéki egyetemekével akár?


Köszönöm előre is, ha tudnátok válaszolni a kérdéseimre. Minél több véleményt kapok, annál jobban örülök, szóval csak bátran! :)



2016. máj. 8. 20:32
 1/3 A kérdező kommentje:
*Gazdálkodási és menedzsment lett volna, bocsi.
2016. máj. 8. 20:33
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Én most fogom lassan befejezni a második félévem PSZK, igaz pénzügy-számvitelem, de az első 2 félévem nagyon hasonló a gazdmenesekkel úgy, hogy szerintem tudok segiteni!


1) az oktatásról és a tanárokról annyit mondanék, hogy elég hamar kifogod ismeri magad merre hány méter :) sajnos a legtöbb tanszéknél (szerencsére a számvitel ez alól kivétel) óriási különbségek vannak. Leginkább talán a módszertanra igaz (matek,statisztika), van körülbelül 2-2 tanár akik tényleg nagyon jól leadják az anyagot, jellemzően az ő óráik tárgyfelvétel 2. percében betelnek de azért nem lehetetlen...többiek nocomment. :) első félév elég laza egyébként, a gazd matek ami kicsit húzosabb, szerintem ajánlott hozzá külön tanár, nem azért mert olyan nehéz lenne, hanem mert ez a tipik szóró tantárgy, olyanra gondolok, hogyha elrontod egy 15 pontos feladat első sorát és azzal számolsz tovább 0 pont.:) illetve előszeretettel kérdeznek olyat amit órán le se adtak (és a különtanárok ezt pontosan tudják és ezekre készitenek fel:)) A középiskolai matektudásod egyébként elfelejtheted.. Egyébként ha becsülettel készülsz és megfelelően motivált vagy szerintem nem lehet probléma :)


2) közösség szerintem 10/10 :) legalább is a mi évfolyamunk, mindenki nagyon segítőkész, amint valaki kidolgoz valamit már küldi is fel a csoporta, jegyzetek,minta vizsgák stb :) jók a bgfes bulik, és nagyon ajánlom a gólyatábort!! hatalmas élmény volt, akkor is ha nem vagy nagy ivós.:)


3) nos, mivel első éves vagyok erről csak azt tudom elmondani amit én is hallottam :) ha bekerülsz ide hamar elfogod hagyni a BGF/BGE jelzőt és hamar átfogsz térni a PSZF-re :D ennek oka az, hogy a mi karunk lényegébe a Pénzügyi-Számvitel Főiskolából alakult ami méltán elismert és a Corvinus mellett bőven versenyképes, főleg, hogy nem mondok el nagy titkot ha azt mondom, hogy Corvinusnak inkább a neve nagy :) lehet, hogy többet ér még mindig, de olyan helyek akiknek valóban a szakképzettség számít, ott minimum ugyan olyan szintről indulunk. BME szerintem mérnök képzében kiváló, de egyenlőre gazdasági képzésben nem érhet fel a két elöbbi egyetem szintjére..


Összeségében szerintem gyere, én imádom! :) bármi kérdésed van , csak nyugodtan :)

2016. jún. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia. A külön tanár alatt mit értesz? Ahhoz a matek tanárhoz mehetek akihez középsuliban jártam különórára vagy ehhez más tanárt kell keresnem?
2018. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!