Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki járt az ELTE tanárképzőbe?

Valaki járt az ELTE tanárképzőbe?

Figyelt kérdés

Magyar nyelv, és történelem szakra szeretnék járni.

Mi kell hozzá? Nagyjából hányas átlag? Nagyon nehéz bejutni? Milyen a pályaalkalmassági? ( Ha bármelyik kérdés bután hangzik, előre elnézést kérek, mert nem igazán vagyok képben a dolgokkal.) 16/L



2016. máj. 10. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem tanárnak készülök, más szakon vagyok, de segíthet neked a felvi.hu weboldal. Itt van fent rengeteg információ a felvételiről, hogy mik az elvárások, követelmények, hogyan működik a felvételizés, a pontszámításnál mit vesznek figyelembe stb. :) Szóval sok kérdésedre választ kapsz :)

2016. máj. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

De azt nem találtam meg, hogy mennyi pont kell hozzá.

2016. máj. 10. 19:07
 3/6 anonim ***** válasza:
A korábbi évek ponthatárai pedig fent vannak valahol, ha nehéz megtalálni, akkor írd be simán a google keresőbe, és ki fogja dobni :) Az idei ponthatár júliusban derül majd ki :)
2016. máj. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia 😄 Én magyar-angol szakra járok, elsőéves vagyok. Azt most mondom, hogy az ELTE tanárképző kp. nem egy valóságos hely, a képzés igazából azon a karon folyik, ahol a te tárgyaidat tanítják.Matek, fizika stb. esetén a lágymányosi kampuszon például, amire te szeretnél menni az a bölcsészettudományi karon van. Nem az átlagot kell nézni, az érettségi fontosabb lesz. Az egyik tárgyadból emeltezned kell továbbá kötelezően. Az alkalmassági egy vicc, felvesznek akkor is ha hadarsz, vagy selypítesz. Azon nem kell aggódni 😄 A felvételi ponthatár szakonként változó. Nekem olyan 4,4-es átlagom volt, volt nyelvvizsgám és 2 emelt érettségim, így 440 pontot kaptam. A szamomra 355 volt a felvételi ponthatár, láthatod, hogy nem olyan nehéz megugorni. Ha bővebben is érdekel a magyar szak (a töriről kevesebbet tudok), vagy maga a suli, privátban is írj rám nyugodtan, szívesen válaszolok 😄
2016. máj. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Uh, köszönöm a választ! :)
2016. máj. 12. 17:28
 6/6 anonim ***** válasza:

A pályaalkalmasságin osztatlanosokat nem igazán küldenek el. Csak beszélned kell.

Tavaly 334 pont kellett, ha jól emlékszem, tehát nem nehéz bejutni. Töriből és magyarból jó, hogyha emeltezel, mert van olyan tanár, akinél ez az alap.

Összességében véve, elég kemény ez a szakpár. Csak akkor éri meg, hogyha tényleg elhivatott vagy és eltudod engedni a maximalizmus. Egy erősebb gimi után egyébként bírható. A társaság nagyon jó egyébként és a tanárok nagy része is jó fej. Én imádom :)

Írj bátran, ha még kérdésed van!

2016. máj. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!