Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli Gáspár Református...

Károli Gáspár Református Egyetem, levelező jogi kar?

Figyelt kérdés
Légkör?mennyire nehezen teljesíthetőek a tantárgyak?milyenek a tanárok?mennyit kell tanulni?

2016. máj. 20. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:

levelező jogi kar!?

Ha jogász szakra gondoltál,akkor nagyon seggelős.Meg lehet csinálni mindent időben,de ahhoz tanulni kell keményen és az idődet jól kell beosztani.A lényeg a folyamatos tanulás!

2016. máj. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, a jogász szakra gondoltam.:) Te is joghallgató vagy?

Nagyon jó memória kell hozzá vagy közepes memóriával is el lehet végezni?

2016. máj. 20. 23:29
 3/6 anonim válasza:
Ugyan nem a Károlin, de szintén jogásznak tanulok. Közepes memóriával is el lehetett végezni, ha időben rájössz mennyi időt is kell rászánnod. Első félévben voltak nálam milliószor jobb képességű emberek is, akik nem osztották be jó az idejüket, ellazázták. Valamelyik még mindig a római joggal szenved, míg én eddig csúszás nélkül megcsináltam mindent. Sok sikert!
2016. máj. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszi :) És nincs valamilyen jó módszered arra, hogy a sok anyagot hogy lehet minél rövidebb idő alatt megtanulni?
2016. máj. 21. 19:03
 5/6 A kérdező kommentje:
Te mennyit tanulsz egy egy vizsgára?megkérdezhetem hogy hol tanulsz?a tanárok adnak külön jegyzetet a vizsgákra vagy mindent magatoknak kell kijegyzetelni a könyvekből?
2016. máj. 21. 19:27
 6/6 dnbsoldiers válasza:

Ha arra törekszel, hogy minél gyorsabban tanulj, soha nem fog sikerülni. Rá kell szánni az időt, csak úgy fejlődhetsz. Igazából azon múlik minden, hogy mennyire vagy kitartó. Vizsgák előtt sok-sok hétig tanulással kell töltened az időt. Én kb. 1 hónapot szoktam aktív tanulással eltölteni, ami így néz ki: felkelek, reggeli, 6-7 óra tanulás, ebéd, 6-7 óra tanulás, vacsora, és tanulás amíg fog az agyam. Ez elég megterhelő szellemileg és fizikailag is. Ha úgy gondolod, ezt meg tudod csinálni akkor biztos nem lesz gondod.

Ja, az egyetem egy része szívás, de ott vannak jó dolgok is: okosabb leszel, buli, haverok :)

2016. máj. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!