Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy néz ki egy emelt töri...

Hogy néz ki egy emelt töri szóbeli érettségi? Mi a menete?

Figyelt kérdés
Bemegyünk és hogy tovább?...a tétel az hogy néz ki?...pont azt kell elmondani, amit kiadtak,h tanuljunk meg...vagy lesz valami feladat?..mennyi idő van rá felkészülni? stb...

2016. máj. 22. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Nyelvi érettségire nincs felkészülési idő (szóbelin). Bemész, leülsz a tanárral szembe. Ő elkezd veled csevegni. Az első feladat három kérdés megválaszolása, egyenként olyan 3-4 mondatban. Ezek más és más témakörből kerülnek ki.

Utána a tanár eléd tesz egy lapot, amin a második feladat van, egy szituáció. Elolvasod, értelmezed. A tanár megkérdi, érted-e, aztán uccu, el kell játszani (pl vevő vagy egy boltban, ő a boltos...).

A harmadik feladat másik lapon van, képleírás. kapsz két képet és azokról 3 vagy négy kérdést, amit kifejtesz. pl kapsz két ételt, az egyik egészséges, a másik nem, erről kell beszélni, meg a saját evési szokásaidról.


Ennyi.

2016. máj. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Bocsesz, esküszöm, hogy valami miatt németet olvastam töri helyett... megyek aludni :)
2016. máj. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kihúzott tételnek kb. ugyanaz lesz a címe, amit neten megadnak. Nekem például a "kereszténység elterjedése Európában" nevezetű témát kellett kidolgoznom, ehhez volt egy kis Európa térkép, azon voltak települések ilyen-olyan pontokkal bejelölve, azt hiszem az alapján, hogy római, református, evangélikus vagy xy többségű. De ebben már nem vagyok teljesen biztos. Meg volt három kérdés, amire válaszolni kellett, de nem csak egy szóban, hanem a feleletbe beleépítve (és muszáj benne lennie, különben pontlevonás). Ami végül is segítség, mert lehet, hogy a dolog eszedbe se jutna hirtelen, ha nincs ott a kérdés. A baj akkor van, ha gőzöd sincs, mi a válasz. Akkor a tanár rákérdez és majd próbál rávezetni, de ha meg is fejted, azt már nem úgy fogják díjazni, mintha magadtól mondtad volna.

Felkészülni kb. 30 perced van, de ha az előtted levőt gyorsan elküldik, kevesebb lesz. Nekem alig volt 15. Ja, és amúgy atlasz használható. A hátulját jól nézd át, ahol dátumok vannak, hogy ez meg az mikor történt, mert sok információ kiszedhető onnan is.

2016. máj. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 30 perc felkészülési idő minimum. Annál hamarabb nem hívhatnak, csak ha te is akarod.
2016. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem akkor se volt annyi, max a fele. De lehet azért is, mert látták, hogy nem írok, meg egyébként is utolsó nap volt, péntek délután... Ahhoz képest, hogy pont ezt a témát utáltam és nem is tanultam egyáltalán (és miért ne pont azt húzzam ki), mégis majdnem 90%-os lett a szóbelim.
2016. máj. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!