Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 10-es skálán milyen az Apáczai...

10-es skálán milyen az Apáczai Csere János kollégium? (bp)

Figyelt kérdés

Milyen az ottani élet? A közösség?

Humán szakon azt hallottam sokkal több a lány az osztályban -igaz ez?

A napi kimenők rendszere, hogy működik?

Milyen a tanítás, a tanárok?

Ti hány ponttal jutottatok be?



#Budapest #középiskola #gimnázium #kollégium #Apáczai #Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium #kollégium budapesten
2016. máj. 29. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó a kollégium, főleg ha apáczais vagy.

Mindenki elég jó fej, könnyű beilleszkedni.

Én év közben lettem kollégista, és rögtön megtaláltam azokat, akikkel jól kijövök.

De aki nem ide jár, annak szerintem nehezebb beilleszkedni, persze ők is be tudnak...


Igen, humánon több a lány. Nálunk pl. 5 lány és 12 fiú van.


Első félévben a kollégiumban kötelező tanulószoba van. A hetedik óra 14:55-ig tart, aztán van 16:30-ig pihenő. 16:30-17:45 és 18:15-19:30 között van tanulószoba. Második félévben, 4,1 fölött van, annak nem kötelező.

9-ig lehet kimenni, utána csak, ha elengednek, vagy valami papírt bemutatsz, hogy el kell menned.


A tanítás jó, a tanárok jó fejek és jól tanítanak.

Annyi, hogy az informatikaoktatás kb 0, és az ének is hasonló.


Én 86 pontos központival, max hozott ponttal és max szóbelivel jutottam be humánra (102 pontom volt össz 110-ből), de ha műveltségin díjaznak gyakorlatilag szinte biztosan bekerülsz. A legalacsonyabb központi a csoporttársaim között 80 pontos lett (45 magyar, 35 matek), de ő max hozott ponttal és szóbelivel került be. Ezen kívül az egyik osztálytársam 71 ponttal került be, de csak mert műveltségin 2. lett. Egyébként be sem hívták volna szóbelire.

2016. máj. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

10-es skálán nem lehet pontozni, mert nagyon jó!

a közösség nagyon befogadó

minden napodat várni fogod a suliban....kivéve amikor nem, de az ritkán van :D

monden tanár nagyon nagyon jo, persze van pár kivétel de az nem olyan fontos tantárgyat tanit mint pl:matek, magyar, töri

2016. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt még hozzá teszem hogy a tanárok lehetnek jók viszont ha te nem tanulsz akkor a jó tanárok nem sokat érnek(elején egy kicsit nehéz lesz felvenni a tempót de mindenki belejön)
2016. jún. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

A koli közösség egyre jobb, a nevelőtanárok közt elég érdekes alakok fordultak meg.... Csomóssal vigyázz, egy ájtatos manó. :'((666(((

a tanítás meg megint attól függ, hogy milyen tanárokat kapsz. tedd össze a két kezed lomniciért

2016. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

#72% ne spammeld már végig hülyeségekkel az összes Apis kérdést.

Egyébként Csomós is jó fej, kicsit szigorúbb a többieknél. A nevelőtanárok között nincsenek fura alakok, bár nem tudom kit tekintesz annak.

Lomnici tanárnő kirúgatása meg folyamatban van, eddig csak azért nem került rá sor, mert a férje a legfelsőbb bíróság elnöke volt.

2016. jún. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
1-10-es skálán (mindent egybevetve) mínusz tíz!!!
2016. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó, hogy hívnak és melyik osztályba jársz? Vagy külsős vagy?
2016. aug. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!