Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mondhatjuk, hogy minden olyan...

Mondhatjuk, hogy minden olyan szak, amihez nem kell matek, büfészak?

Figyelt kérdés

Büfészak = ami relatíve könnyű és el lehet vegetálni vele az egyetemi évek alatt, de semmit sem ér a munkaerőpiacon.


Mondhatjuk, hogy minden szak ilyen, ami nem igényel matematikai tudást?



2016. jún. 8. 19:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Ez hülyeség.
2016. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
nem
2016. jún. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

orvosi, jogi? stb??

hülyeség..mondom ezt BME-sként..

2016. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem meg de.

Most csak gondolj bele. Pl a jogászok, ügyvédek helyzetébe. Aki nem nagyon kedveli/érti a matekot az megy a Bölcsész karra. Aki meg érti és szereti az megy elmegy mérnöknek/informatikusnak és keres félmillát per hó.

2016. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Orvosin van matek
2016. jún. 8. 19:15
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
kérdező, nagyon kevés szak van ahol nincs matek, vagy legalábbis nem kell számolni valamilyen szinten.
2016. jún. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

van de nem olyan szinten... illetve próbáld meg megcsinálni egy jó egyetemen a jogot pl, összeszarod magad mire meglesz.. és sok más karra is vonatkozik ez...


ami valóban büfészak a szememben, az az ilyen teológia, politológia, szabadbölcsész és társai..

2016. jún. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Én is jogra gondoltam. Az aztán minden, csak nem könnyű. Orvosin is triviális matek van (mondom úgy, hogy ide járok)
2016. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Fogorvosnak tanulok, harmadéves vagyok, nem volt és nem is lesz matekom. Maradjunk annyiban, ha van olyan szak, amivel mindig lesz munkád és még jól is kereshetsz, az ez a szak... PTE-s vagyok, itt első két évben együtt vagyunk az általános orvosokkal, úgyhogy mégcsak nem is könnyebb annál. Büfészak? :)
2016. jún. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
Azért terjedt el ez így a köztudatban (szerintem), mert a matek nélküli szakokat egyszerűen könnyebb elvégezni "okosba" (értsd. szétpuskázva, csalva, másokkal megíratni, stb.), de ahol matek van-rajzolni kell-stb. ott ezt egyszerűen nem tudják eljátszani (vagy csak jóval kevesebben). Most nyilván nem egy orvosira gondolok, de pl. nemzetközi gazdálkodást ahol még van is valamennyi matek végezték el úgy rettentően sötét ismerősök, hogy gyakorlatilag semmit nem csináltak.
2016. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!