Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapest Berzsenyi Dániel,...

Budapest Berzsenyi Dániel, Eötvös József, vagy Veres Pálnét javasoljátok? Humán/nyelvi szakra szeretnék menni, azon belül haladó angol-kezdő olasz

Figyelt kérdés

2016. jún. 11. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Az Eötvös erősebb és nehezebb bekerülni.

Többet is kell tanulni, főleg, ha kapsz egy Imre Flórát magyartanárnak, akibél most is többen buknak.

A Berzsenyi meg a VPG elég erősek, de annyira azért nem, mint az Eötvös. A VPG-s szóbeli humánra érdekes, sok ember mondta, hogy kínos kérdéseket tesznek fel, meg a magánéletbe kérdeznek... Szerintem erre mennek. A Berzsenyi szerintem kicsit túlértékelt, de főleg nyelvekben elég jó.

2016. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Berzsenyi
2016. jún. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm az eddigieket, jöhetnek még válaszok :)
2016. jún. 11. 17:10
 4/12 Bogi11 ***** válasza:
1-es. Ezek szerint az Eötvöst nem javasolod igazán. ( elég durva a tömeges buktatás. Ott már tényleg a tanárral is gond lehet.) Pedig eddig csak jókat lehetett olvasni róla. Szerinted melyiket érdemes akkor választani? Szintén humán, de főleg történelem és nyelvi érdeklődés esetén. És második nyelvnek inkább a német lenne jó.
2016. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Berzsenyi,ez szerintem egyértelmű! Sok sikert!
2016. jún. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Eötvös:

Nagyon jó a közösség, tele van csupa jó programokkal. Viszont, hogy egyáltalán behívjanak szóbelizni, nagyon jól kell teljesíteni a szóbelin, és jobb, ha a jegyeidből nem is vesztesz pontot. 80 pont alatt nem is nagyon hívnak be szóbelizni, mondjuk idén gyenge év volt, így alacsonyabbra mentek a ponthatárok is.

A nyelvoktatás is eléggé erős a suliban, bár talán inkább az általános tárgyakból erős a suli (matek, töri, magyar stb.).


Veres Pálné: Sok a program, klassz a gólyatábor, de valahogy nekem sosem volt szimpatikus. Túl sok a lány az iskolában, szűkös a tér (mivel be van zsúfolva az egész suli belvárosi bérházak közé), illetve a tanárok sem voltak túl szimpatikusak. A szóbelin tényleg magánéleti kérdéseket tesznek fel, ha humán vagy reál szakra mész, nyelvi szakon ez persze más, mert a nyelvi beszédkészségedet is nézik, ugye, hogy mely témáról hogyan tudsz beszélni.


Berzsenyi:

Nagyon jó a közösség, általában sok a program, illetve a gólyatábor is felejthetetlen :D 4 napos és Balatonakaliban van, minden évben vagy egy keretsztori, amire épül a tábor plusz az ismerkedő kirándulások. Tényleg nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy mindenki megtalálja a baráti körét.

Véleményem szerint inkább reál tárgyakban erős (matek, infó, fizika + term.tud tárgyak), de azért humán tagozaton sem lazsál az ember :D A nyelvoktatás is nagyon jó, nyelvi tagozaton angolból és második nyelvből is simán megvan a felsőfokú 12. végére :D Olaszból OKTVt is szoktak a diákok nyerni, meg az olasz emelt érettségi is most itt volt. Szóval nagyon ajánlom :))

2016. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azta, köszönöm a beszámolókat :)
2016. jún. 12. 18:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az eotvos egy nagyon etos suli. Nehez bejutni. Itt biztos nincs olyan hogy egy kicsit faraft vagy es egy napra eltolod a megtanulando dolgokat mert masnap kapsz meg egy adagot. Szoval oda tenyleg csak akkor menj ha valami tanar orvos vagy valami ilyesmi szertnel lenni es birod a gyurodest. Amugy a kozosseg allotolag eleg jo:). A berzsenyi kicsit gyengebb de ez inkabb real beallitottsagu. En is sok jot hallottam rola de szerintem egy kicsit tulertekelik. Itt is jo a kozosseg:). A verespalne az foleg human beallitottsagu. Sok program van. De ez nekem sem jott be a nyiltnapon. A tanarok gorombak voltak es minden ossze van zsufolva. A kozosseg itt is jo de nekem ez a suli nem tetszett. Ettol fuggetlenul eros suli meg minden. Sok embernek tetszik szoval igazabol nem kell az en velemenyemre alapozni. Nem gondolkoztal a budapesti szent istvan gimiben? Az eotvosnel eggyel hatrebb van de a berzsenyinel es a vpg-nel erosebb. Jo a kozosseg. Van human tagozata is es tanulhatsz masodik nyelvkent olaszt! Remelem segitettem. Ha barmi kerdesed van nyugodtan irj privatot!
2016. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Eötvös: Hát én nem tudom, nekem nem nagyon tetszik. Nagyon tolják a reált még a humán osztályban is. A nyelvoktatás szempontjából egész jó, de nem olyan színvonalas, mint a Berzsenyiben. Ott is ugyanolyan sok és fajta program van, mint az Eötvösben, sőt kicsit szabadabb is a légkör. A Veres Pálné humánja erős, jó, viszont a nyelvoktatás nagyon nem jó. Én a Berzsenyit javasolnám. Ott emelt szinten tanulhatod a humán és a nyelvi tantárgyakat.
2016. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bogi11 ***** válasza:
A Madách-ra nem gondoltál? Nyelvben erős suli.
2016. júl. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!